Tilen Ulčar najboljši v dvoranskem mnogoboju in kar dve AS-ovi ekipi na zmagovalnem odru

V Slovenski Bistrici, se je včeraj odvijalo državno prvenstvo v mnogoboju za kategoriji pionirjev in pionirk U12. Tekmovanja se je udeležilo kar 5 ekip Atletskega društva AS. Opravičeno je bilo pričakovati visoke uvrstitve, saj v tem trenutku v našem klubu pod vodstvom trenerke Alenke vadi res obetavna generacija.

In spet so se izkazali! Tilen Ulčar je še drugič letos postal državni prvak. Najboljši skakalec v daljino in državni rekorder je svoje uspehe nadgradil še z nazivom najboljšega mnogobojca. V močni konkurenci je za nekaj točk ugnal konkurenco in skupaj z Ulčar Maksom (5.) osvojil še ekipno drugo mesto.

Ekipa AD AS2 z Juretom Hribarjem (6.) in Mihom Strmčnikom (12.) je potrdila klubski uspeh s tretjim mestom. Ekipa AD AS3, ki sta jo sestavljala Žan Vrhovnik (18.) in Sven Ulčar (20.) je bila 9. Na 10. mesto med 14. ekipami se je uvrstila še ekipa AD AS4 v postavi Jaka Hace (16.) in David Hribar (24.).

Ekipa pionirk se je uvrstila na 18. mesto. Lara Kumer Talar je bila v posamični razvrstitvi 40., Nika Božjak pa 44.

Vseekipno je ekipa Atletskega društva AS osvojila 3. mesto.