Tajfun tokrat boljši od Heliosa

V soboto, 12.01.2013, so člani v prvi tekmi nadaljevanja Lige Telemach gostovali v Šentjurju pri vedno neugodnem Tajfunu. Helios ni vodil niti enkrat v celi tekmi, tako da so domači zasluženo slavili z 71:62.

Že sam začetek tekme je nakazal, da Domžalčani danes napadalno ne bodo najbolj razpoloženi. Tajfun je srečanje odprl z 9:0, prvi koš Heliosa pa je padel šele v četrti minuti, ko je zadel Đorđe Majstorović. Do konca prve četrtine so domači zadržali priigrano prednost in vodili s 16:11. V drugih desetih minutah se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Sredi četrtine je bilo že +11 za Tajfun (28:17), potem sta sledili dve Heliosovi trojki (Fon, Rebec), zaključek polčasa pa je spet pripadel Tajfunu oz. Primožu Brolihu, ki je s petimi zaporednimi točkami domače na odmor popeljal z vodstvom 33:23.

V tretji četrtini smo pričakovali veliki povratek Heliosa, ki pa smo ga videli le delno. Sredi četrtine je bil rezultat namreč prvič izenačen, 40:40, za kar je poskrbel predvsem Nikola Gaćeša. A kaj, ko je sledil delni izid v korist domačih 14:4, tako da je bil zaostanek po tridesetih minutah enak tistemu ob polčasu, 10 točk, 54:44. V 35. minuti je s košem Gezima Morine Helios prišel le na točko zaostanka, za kaj več pa je fantom zmanjkalo moči in energije oz. so bili domači v zaključku tekme veliko bolj zbrani. Milan Sebič je Tajfun z dvema zaporednima trojkama spet popeljal do varne prednosti, ki je do konca tekme niso več izpustili iz rok. Končalo se je z 71:62.

Najboljši strelec Tajfuna je bil Primož Brolih s 16 točkami, za Helios je 24 točk prispeval Nikola Gaćeša (4 skoki), 13 pa jih je dodal Gezim Morina (4 skoki, 4 podaje).

V naslednjem krogu Helios igra doma, 19.01. bo ob 19.00 v Hali komunalnega centra gostovala ekipa Grosuplja.