Sunsi po 5. zaporedni zmagi samozavestno v boj za četrtfinale

Zaradi zasedene dvorane v Laškem, je bila tekma zadnjega kroga rednega dela Lige Telemach odigrana že na ponedeljek, medtem ko bodo preostale tekme na sporedu v sredo, 18. marca. Ne Zlatorogu, ne Sunsem, tekma ni pomenila nič več, kot kvaliteten trening, saj Laščani svoje boje nadaljujejo v Ligi za prvaka, Domžalčani pa bodo s popotnico petih zaporednih zmag, v Laškem so slavili s 73:77, vse moči usmerili v boj za preostali dve mesti, ki vodita v četrtfinale državnega prvenstva.

Domači so zaigrali brez Saša Zagoraca, v naših vrstah pa ni bilo Zeka Upshawa (poškodba gležnja), Kyle Casey pa je tekmo presedel na klopi. Že to je kazalo, da bosta trenerja kakšno minuto raje namenila mlajšim košarkarjem, kar sta tudi storila. Pri Zlatorogu je zato večino tekme na parketu preživel visoki Frano Marasović, do priložnosti pa so prišli še mladinci Nejc Barič, Jernej Ledl, Rade Lisica in Urban Durnik. Na drugi strani je Gašper Okorn v ogenj z malo bolj zajetno minutažo poslal Luko Kraljevića, Leona Šantlja in Marka Berliča, vsi trije pa so se tudi vpisali med strelce.

Začetek tekme je bil sicer v slogu naših zadnjih partij, luknjasta obramba z dobrim napadom, tako da so domači po desetih minutah vodili s 27:23. V 2. četrtini je končno začela delovati tudi naša obramba, zato so Sunsi na odmor odšli s prednostjo desetih točk, 34:44.

V 3. četrtini so Domžalčani uspešno zadrževali nalete Laščanov, čeprav so se ti nekajkrat približali le na -4 (44:48, 46:50), za kar je poskrbel naš nekdanji član Igor Tratnik. A bližje niso uspeli, saj je bil v začetku četrtine dovolj dobro razpoložen Gezim Morina, v zaključku pa sta svoje dodala še Luka Vončina ter Jan Močnik in tako so imeli naši pred zadnjimi 10 minutami 11 točk naskoka (51:62). V prvih petih minutah zadnjega dela igre so nato Sunsi zmogli vsega pet točk, kar so domači izkoristili in se sredi četrtine, po trojki Bariča, približali na vsega dve točki zaostanka (65:67), po še eni trojki Zlatoroga, ki jo je dodal Miha Vašl, pa je bilo na semaforju 68:69, do konca pa še tri minute. K sreči so domači nato grešili, Majok Majok, Jure Pelko, Vončina in Močnik pa so lepo zadevali proste mete in zmaga s 73:77 je odšla v Domžale.

Za domače je Miha Vašl tekmo končal pri 20 točkah, 18 jih je prispeval Miha Lapornik, dvojni dvojček s 17 točkami in 13 skoki pa je uspel Igorju Tratniku. Sunsi so si točke lepo porazdelili, saj so se med strelce vpisali vsi, ki so stopili na parket, še največ, 19, jih je prispeval Luka Vončina, z 11-imi sta mu sledila Jan Močnik (9 podaj) in Gezim Morina.

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško: "Najtežje so tekme, kot je bila ta, ko ničesar ne prinaša. Zato se na srečanje ne bi preveč oziral. Ob tej priložnosti bi rad čestital celotni ekipi ekipi za doseženo drugo mesto po prvem delu Lige Telemach. Posebna zahvala gre mojim sodelavcem Gregorju Baleku, Pavliju Ojsteršku, Žigi Jugu in Luki Mirniku, s katerimi izredno dobro sodelujemo. Brez njih nam tega dosežka ne bi uspelo doseči. Fante bi pohvalil še za to, ker so v malem številu zdržali vse napore ter zasluženo osvojili to drugo mesto."

Gašper Okorn, trener Helios Sunsev: "Ne glede na to, da ta tekma pravega rezultatskega pomena ni imela, sta obe ekipi pokazali željo po zmagi. Oboji smo tudi odpočili nekatere košarkarje. Osebno sem zadovoljen s pristopom naše ekipe ter načinom, na katerega smo končali redni del. Sedaj se lahko v miru pripravimo na nadaljevanje in optimistično zremo naprej."

S tem je za Sunse redni del Lige Telemach končan. Izkupiček 9 zmag in 11 porazov ne zadošča za uvrstitev v Ligo za prvaka, a cilj je še vedno uvrstitev v četrtfinale, ki pa jo bodo Domžalčani lovili z naskokom na prvi dve mesti v Ligi za razvrstitev. Ta se prične prihodnjo sredo, 25.03., Sunsi pa bodo prvo tekmo igrali doma, v Hali KC v Domžalah.

Liga Telemach, 22., zadnji krog (Laško, 16.03.2015)

Zlatorog – Helios Suns 73 : 77 (27:23, 7:20, 17:18, 22:15)

Zlatorog: Barič 3, Ledl, Lisica, Tratnik 17 (13 skokov), Durnik, Miklavčič, Jovanović, Lapornik 18, Marasović 15 (5 skokov), Ponjavić, Zagorac, Vašl 20

Helios Suns: Košir, Hadalin, Močnik 11 (9 podaj), Kraljević 4, Šantelj 4, Berlič 5, Korošec 5, Morina 11, Casey, Vončina 19, Majok 8 (10 skokov), Pelko 10 (5 skokov)

Avtor: KK Helios Domžale; Foto: KK Helios Domžale