Sunsi brez težav v naslednji krog Pokala Spar

Košarkarji Helios Suns so še z eno prepričljivo zmago nad četrtoligašem iz Cerknice napredovali v naslednji krog pokalnega tekmovanja. Tokrat so, z izdatno minutažo mlajših članov ekipe, slavili s 101:51.

Mladinci Nejc Klavžar, Adrian Jogan in Jakob Strel so igrali po 30 minut, Alexander Shashkov celo 40, prav toliko še lanski mladinski prvak Urban Oman. Od starejših so po eno četrtino igrali Jure Pelko, Jure Besedić in Matej Rojc, ostali pa so bili tokrat zgolj opazovalci. Kljub temu je razlika skozi tekmo naraščala iz minute v minuto, pa čeprav gre goste resnično pohvaliti za njihovo borbenost na parketu. Ob polčasu je bilo 47:23, podobno pa je rezultat rasel tudi v drugih 20 minutah, ko so se razigrali Oman, Shashkov in Strel, na koncu tudi najučinkovitejša trojica domačih.

Urban Oman je tekmo zaključil z 29 točkami, 10 skoki in 5 pridobljenimi žogami, z zadnjo trojko pa je dosegel oz. presegel tudi stotico za 101:51. Alexander Shashkov je 17 točkam dodal kar 15 skokov, Jakob Strel pa se je izkazal s 15 točkami. Na drugi strani je bil s 14 točkami najuspešnejši Segrej Bavdek. Sunsi so v naslednji krog napredovali s skupnih 210:128.

V naslednjem krogu Pokala Spar Domžalčane čaka obračun s tretjeligašem Globusom iz Ljubljane. Obračuna sta predvidena na 7. in 14. november.

Pokal Spar, povratna tekma 2. kroga (Domžale, 23.10.2017)

Helios Suns – Cerknica 101:51 (27:8, 20:15, 28:11, 26:17)

Helios Suns: Rojc 2, Pelko 14, Jogan 8 (10 skokov), Oman 29 (10 skokov, 5 prid. žog), Zupan, Močnik, Klavžar 8, Mahkovic, Besedić 8 (7 skokov), Shashkov 17 (15 skokov), Strel 15
Cerknica: Brlan, Korošec 10, Širaj 3, Benčan 8, Zorman, Bavdek 14, Zgonc 10, Šparemblek 3, Škrbec 3, Petkovič, Mišič

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns