Slovenski paraplegiki ob prazniku Občine Domžale

V bogatem programu dela slovenskih paraplegikov in tetraplegikov ima pomembno mesto tudi organizirana športno-rekreativna dejavnost, s katero si pomagajo ohranjati zdravje in dobro počutje. Tako v okviru njihovega dela poteka kar sedem športnih lig, med njimi je tudi kegljanje, ki ima lepo tradicijo tudi v okviru Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine.

Društvo je namreč letos že 19-ič pripravilo kegljanje slovenskih paraplegikov za Pokal Občine Domžale, ki je, tudi po zaslugi glavne organizatorke, Cvetke Štirn, lepo uspelo in bilo pomemben del športnih prireditev ob prazniku Občine Domžale.

V petek, 21. aprila 2017, se je tako na kegljišču v Kamniku zbralo 40 kegljačev iz sedmih društev paraplegikov iz vse Slovenije, ki so ob pomoči sodnika Francija Grubarja iz Kegljaškega društva Kamnik prikazali borbene igre, kot za stavo podirali keglje in se ob koncu veselili pokalov, ki so bili podeljeni na zaključni slovesnosti na Količevem. Tu so bili deležni pohval glavne organizatorke Cvetke Štirn, pohvalila jih je tudi predsednica Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine, Mirjam Kanalec, ki je ob čestitkah vsem sodelujočim, izrekla tudi zahvalo Občini Domžale za prijetno dolgoletno sodelovanje tako na področju športa kot pri organizaciji humanitarnih dejavnosti in drugih dejavnosti društva. Udeleženci so bili veseli tudi pozdrava župana Občine Domžale, Tonija Dragarja, ki je izrazil zadovoljstvo nad odlično organizacijo tekmovanja in uspešnimi meti, hkrati pa poudaril pomen dejavnosti društva. Na kratko je predstavil praznično in delovno vzdušje v občini in vsem zaželel: Dobrodošli na 20. turnirju za Pokal Občine Domžale v kegljanju v letu 2018. .
Pokale in medalje so podelili: župan Toni Dragar, Vera Vojska, Mirjam Kanalec, Gregor Gračner in Cvetka Štirn.

Pa poglejmo še rezultate:
Najboljša je bila ekipa Društva paraplegikov Celje, ki je osvojila zmagovalni in prehodni pokal 19. turnirja, druga je bila ekipa DP Novo mesto, tretje pa DP Maribor, gostitelji so zasedli četrto mesto. Med člani, teh je bilo največ, jie zmagal Tone Kanc, DP Novo mesto, drugi je bil Roman Hrženjak, DP Celje, Srečko Kotnik, DP Slovenj Gradec pa je osvojil tretje mesto. Marija Kerec, DP Maribor je osvojila prvo mesto med kegljačicami, kjer je bila Senka Ivaniševič druga, Cvetka Štirn, obe DP ljubljanske regije, pa tretja. V kategoriji kegljačev tetraplegikov in veteranov je bil najboljši Aleš Povše, DP Celje, pred Emilom Filipičem iz DP Koper in Henrikom Plankom iz DP Celje. Čestitamo!

Ob tej priložnosti so bili nagrajeni tudi najboljši v kegljaški ligi ZPS-DOM PARAPLEGIKOV PACUG 2016 – 2017, kjer je osem ekip odigralo šest kol.
Najboljše rezultate je dosegla ekipa DP Maribor, pokal za drugo mesto je dobilo DP Celje, tretji pa so bili kegljači iz DP Novo mesto. Tone Kanc, DP Novo mesto, je bil najboljši kegljač lige, naslov kegljačica lige pa je osvojila Senka Ivaniševič, DP ljubljanske regije. Med kegljači tetraplegiki je naslov kegljača letošnje lige osvojil Aleš Povše, DP Celje. V skupini veterani, kjer so tekmovali tudi starejši kegljači, je zmagal Emil Filipič, DP Koper. Čestitamo!

Turnir so poleg glavnega pokrovitelja Občine Domžale podprli še naslednji donatorji in sponzorji: Klimer Štirn & co d.n.o., avtomehanika Kveder Božidar, Janez Mal, Elektro Verpex d.o.o., MG inštalaterstvo d.o.o Boštjan Grošelj, Zavod za šport Domžale, Helpy Trzin, Pekarna Kancilija Domžale, Brown Forman Worldwide d.o.o. Ljubljana, Avto GP – Peter Govejšek s.p., Zavarovalnica Triglav d.d., SAM d.o.o. Preserje, Igor Bizilj Moravče, Zveza paraplegikov Slovenije. Vsem za pomoč iskrena hvala!

Avtor: Vera Vojska; Foto, video: Miro Pivar