Je že znano, katera dekleta bodo šla neporažena na zimski premor!

Pretekli vikend so se na igriščih merila dekleta ekip U15, U17 in članice ŽNK Radomlje. Dekleta U15 še vedno ostajajo edina neporažena ekipa v ligi deklet U15-zahod, mladinke so "le" remizirale z Novomeščankami, članice pa s 6:0 klonile pri aktualnih prvakinjah.

Dekleta U15 kot edine neporažene na zimski premor
Igralke ekipe U15, katere vodi trener Peter Kristan, so na zadnjem turnirju v prvih dveh srečanjih prikazale precej medlo igro, so pa zato popravile vtis na zadnjem srečanju. Ne glede na to jim je uspela izjemna serija, saj so na desetih tekmah jesenskega dela, kar osemkrat zmagale in le dvakrat remizirale, obakrat z novomeško Krko in tako s petimi točkami prednosti pred zasledovalkami zasedajo zanesljivo prvo mesto na lestvici, tretje uvrščene Krimovke pa zaostajajo že za osem točk. Čestitke našim dekletom in trenerju, verjamemo pa, da bodo v istem ritmu nadaljevale tudi spomladi.

Oglejte si fotogalerijo s srečanja (avtor: Urša Rahne)

Dekleta U17 letos prvič remizirala
Ekipa mladink je v osmem krogu lige deklet U17 (zadnjem domačem srečanju jesenskega dela) v športnem parku Radomlje pred 100 gledalci, gostila novomeško Krko. Radomljanke so hitro povedle v 9. minuti, ko je s 30-ih metrov spektakularno zadela Katarina Jagarinec. Radomljanke so bile skozi celotno srečanje boljše od nasprotnic, a so bile predvsem ob zaključkih domače napadalke premalo zbrane. Nepisano pravilo "kdor ne da dobi" se je ponovno izkazalo za resnično, saj so gostje 14 minut pred koncem, ko je po neodločnosti radomeljske obrambe in odbiti žogi z bližine zadela Sergeja Kržan, uspele izenačiti. Radomljanke so si do konca srečanja ustvarile še nekaj lepih priložnosti, a neučinkovitost je bila tokrat žal prevelika. Vseeno čestitke dekletom za borbenost in nepopustljivost ter novo osvojeno točko. Prihodnji vikend so dekleta prosta, čez 14 dni pa v zadnjem krogu jesenskega dela gostujejo v Velesovem, kjer se bodo z domačinkami udarila za 4. mesto po polovici sezone.

Oglejte si fotogalerijo s srečanja (avtor: Frane Komatar)

8. krog lige deklet U17 (19.10.2013)
ŽNK Teleing Pomurje Beltinci – ŽNK Jevnica 12:0 (7:0)
ŽNK MSM Ptuj – ŽNK Rudar Škale 1:4 (1:3)
ŽNK Radomlje – ŽNK Krka 1:1 (1:0)
Krim – Velesovo 2:4 (1:2)
Ajdovščina – ŽNK Maribor 2:3 (2:1)

Članice poražene v Prekmurju
Članska ekipa je v 8. krogu gostovala pri aktualnih prvakinjah v Beltincih, kamor pa naša mlada ekipa ni odšla z belo zastavo, temveč se po svojih najboljših močeh zoperstaviti favoriziranim domačinkam. Radomeljski trener Milomir Mandić, je v prvem polčasu poskrbel za nemir v domači vrsti, saj so Radomljanke dobro izpolnjevale njegova navodila in z disciplinirano obrambno postavitvijo prejele samo dva zadetka. Vendarle so Radomljanke v drugem polčasu zaigrale nekoliko bolj odprto, kar pa je pomenilo več prostora za domačinke, katere so znale to izkoristiti in na koncu slavile s 6:0. Omeniti velja še izredno grobo igro domačink, ki bi si v določenih trenutkih zaslužile tudi kak rdeč in ne samo rumen karton (prejele so kar štiri). Članice so tako kot mladinke zaradi reprezentančnega premora prihodnji vikend proste, teden kasneje, v nedeljo, 3.11.2013, pa v 9. krogu v Športni park Radomlje prihajajo novinke z Ankarana.