Šenčur v 17. kolu Lige Nova KBM boljši od Helios Sunsev

V tekmi, ki ni imela nikakršnega rezultatskega pomena, so v tesni končnici bolj mirne živce ohranili košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki so tako v Domžalah slavili s 85:82.

Že v uvodnih minutah so gostje prevzeli pobudo, potem ko je nekdanji “barvar” Smiljan Pavić dokazal, da mu leta ne morejo do živega. Dosegel je prvih sedem točk za Šenčur, ki je sredi prve četrtine vodil že s 15:6. Sicer so se nato kot dizelski motor, torej malce počasneje, ogreli tudi Domžalčani, tako da je bilo po prvih desetih minutah igre (le) 21:18 za goste. Ti so vodili do 15. minute, ko so Helios Sunsi po dveh prostih metih Blaža Mahkovica prvič na tekmi povedli (26:25). Po trojki Jureta Pelka je bilo 35:30, nato pa je dvakrat izza črte 6,75m udaril izkušeni Miljan Pavković in Šenčur je bil spet spredaj ter prednost zadržal vse do polčasa (42:40).

Blaž Mahkovic

Tudi v drugih dvajsetih minutah so bili gostje večino časa v vodstvu, a si občutnejše prednosti niso uspeli priigrati. Pri domačih je niti igre v napadu držal mladi Nejc Klavžar, ki je tokrat prevzel breme zaradi poškodovanih Jureta Močnika in Mateja Rojca. V napadu je imel, poleg Pelka in Mahkovica, razpoloženega tudi Boža Đumića, ki je v drugem polčasu uspešno zajezil Pavića, a so gostje rešetali domžalsko mrežico z meti z razdalje (na koncu 13 trojk iz 28 poizkusov). V zadnjo minuto so vstopili s prednostjo petih točk, 81:76, a sta Mahkovic in Pelko z zadetimi prostimi meti poskrbela za znižanje na 81:80. Grega Sajevic je nato obakrat zadel s črte prostih metov za +3 Šenčurja, trojka Mahkovica na drugi strani pa ni zadela cilja. Usodo Sunsev je nato z dvema prostima metoma zapečatil Ramo Rizvić, po košu Đumića ob sireni pa se je končalo s 85:82 za goste z Gorenjske.

Jure Pelko je tekmo končal pri 20 točkah, 5 skokih in 7 podajah, Blaž Mahkovic je dodal 19 točk in 12 skokov, Božo Đumić točko manj in skok več, Nejc Klavžar pa 13 točk in 5 podaj. Na drugi strani je bil z 18 točkami in 9 skoki najbolj učinkovit Smiljan Pavić.

Jovan Beader, trener Helios Sunsev: “Sicer ves teden nismo uspeli normalno trenirati 5:5, a vseeno ne bi smeli dovoliti, da nas Šenčur premaga na domačih tleh, pa čeprav tekma ni imela nobenega rezultatskega pomena. Do priložnosti je prišlo kar nekaj mladih, nekateri so jo bolje izkoristili, drugi slabše. Čestitke gostom za zmago, mi pa časa za počitek nimamo veliko, saj nas že v ponedeljek čaka obračun z Olimpijo.”

Zadnje kolo rednega dela Lige Nova KBM Domžalčani tako igrajo že v ponedeljek, 12. 2., ko ob 19. uri gostujejo v Stožicah pri Petrol Olimpiji.

Jure Pelko

Liga Nova KBM, 17. kolo (Domžale, 10. 2. 2018)

Helios Suns – Šenčur Gorenjska gradbena družba 82:85 (18:21, 22:21, 23:22, 19:21)

Helios Suns: Brodnik 2, Pelko 20 (5 skokov, 7 podaj), Jogan, Oman, Đumić 18 (13 skokov), Klavžar 13 (5 podaj), Mahkovic 19 (12 skokov), Shashkov 8, Strel 2
Šenčur G.g.d.: Sajevic 8, Murić 10 (5 skokov), Rizvić 11, Martinčič, Pavić 18 (9 skokov), Gorjanc 8, Babič, Blair 2 (6 skokov), Rebec 10, Varagić 3, Pavković 15 (5 podaj)

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež