Selekcija NK Domžale do 15 let v Kidričevo s tremi goli prednosti

V prvi tekmi finala za naslov državnega prvaka v kategoriji starejših dečkov so si Domžalčani priigrali lepo prednost. Na glavnem igrišču v Športnem parku Domžale so s kar 6:3 premagali najboljšo ekipo vzhodnega dela Lige U15, Aluminij iz Kidričevega. Varovanci Tomija Broniča bodo poizkušali četrti naslov prvaka Slovenije do 15 let v zgodovini kluba potrditi na povratni tekmi, ki bo v soboto, 11. junija, v Kidričevem.

V prijetnem vremenu je okoli 300 gledalcev spremljalo izjemno zanimiv začetek tekme, v katerem so Domžalčani povedli že v četrti minuti. Po dolgi podaji domačih se je v kazenskem prostoru Aluminija odlično znašel najboljši strelec Mark Čeh, ki je z natančnim lob udarcem poslal žogo v levi kot vrat Kidričanov. Slednji so prišli do izenačenja v 10. minuti, ko je po dolgi podaji Jureta Svenška s prostega strela pred vrati napako storil vratar Klemen Mihelak. Žoga mu je spolzela iz rok, prvi pa je bil pri njej Aljaž Kovačič, ki jo je iz neposredne bližine porinil v prazno mrežo. Sredi prvega polčasa so domači znova povedli. Po predložku s prostega strela je Miha Kancilija žogo odbil do Žige Repasa. Ta je z vrha kazenskega prostora mojstrsko zadel zgornji desni kot povsem nemočnega vratarja Gašperja Kapela Polegega.

Gostje so bili zelo blizu izenačenja vsega dve minuti pozneje. S prostega strela je podal Luka Mesarič, z glavo pa je v zgornji desni kot streljal Aleks Tašner. Z izjemno obrambo je v kot odbil vratar Mihelak. V 24. minuti so Domžalčani prvič povedli za dva gola. Po predložku z desne strani je na drugi vratnici Čeh imenitno s prve žogo vrnil pred gol, kjer je bil povsem sam Tian Pantelić. Tokratni rezervist, ki je le nekaj minut pred tem zamenjal poškodovanega Marka Maučeca, je žogo iz neposredne bližine pospravil v mrežo. V 26. minuti so imeli priložnost tudi gostje. Po podaji Svenška je z glavo previsoko meril Mesarič. V 33. minuti je po podaji Repasa proti vratom Aluminija sam stekel Čeh. Prišel je do strela, a je meril mimo desne vratnice. Tik pred koncem prvega polčasa pa nova žogo v mreži Aluminija. Po podaji Pantelića je bil Čeh spretnejši od vratarja Kapela Polegega, v nadaljevanju akcije pa je žogo le še poslal v prazno mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa so imeli rumeni še dve imenitni priložnosti, a se rezultat do odmora ni več spreminjal.

Drugi del tekme so odločneje začeli Kidričani, ki so imeli prvo priložnost v 41. minuti. Po podaji Svenška s kota je z glavo streljal Nik Prelec, vendar vratar Mihelak ni imel večjih težav z obrambo. V nadaljevanju so Domžalčani vzpostavili ravnotežje, v 50. minuti pa nova priložnost za Aluminij. Po podaji Svenška s prostega strela je Tašner z glavo streljal za las mimo leve vratnice. V 56. minuti so prvič v drugem delu igre nevarneje zapretili tudi Domžalčani. Po predložku Pantelića je Čeh žogo namestil Benjaminu Markušu, ki pa znotraj kazenskega prostora ni najbolje streljal. V naslednjem napadu pa so varovanci Tomija Broniča še petič zatresli mrežo. Gašper Trdan je pobegnil po desni strani. Poslal je nizek predložek pred vrata, kjer je bil povsem sam Pantelić, ki mu ni bilo težko poslati žoge mimo vratarja Aluminija v mrežo.

V 60. minuti je v kazenski prostor Domžal prodrl Prelec, ki ga je nepravilno zaustavil vratar Mihelak. Najboljši strelec Aluminija v rednem delu sezone je z bele točke zanesljivo dosegel drugi gol gostov na tekmi. Slednji so le tri minute pozneje dosegli še tretjega. Po podaji Simona Rogine je sam pred domača vrata prišel rezervist Jan Oman, ki je rutinirano poslal žogo mimo vratarja Mihelaka v mrežo. Po dveh hitro prejetih golih so se domači zbrali in dosegli še šesti gol. Po lepo izpeljani akciji ga je znova z lob udarcem dosegel Čeh, ki je na najlepši možni način vknjižil hattrick. Do konca tekme sta imeli obe ekipi še nekaj nevarnih napadov, vendar je izid ostal nespremenjen.

''Z današnjo tekmo sem vsekakor zadovoljen. Nismo odigrali idealno, a je končni izid zelo dober. Pričakovali smo težko tekmo z visokim ritmom igre. Aluminij je fizično močnejša ekipa, zato smo se zavedali, da moramo igrati hitro od noge do noge. V prvem polčasu smo bili boljši tekmec, drugi pa je bil enakovreden. Gole smo dosegli ob pravem trenutku,'' je obračun ocenil trener Domžal Tomi Bronič, ki bo s svojimi varovanci v soboto v Kidričevem branili tri gole prednosti: ''V Kidričevem bo zagotovo vroče. Trije goli prednosti nam še ne prinašajo mirnosti. To bo novo tekma, nova zgodba in zagotovo bomo igrali kot da je skupni izid 0:0. Tudi po današnji zmagi nismo evforični, ampak ostajamo trdno na tleh. Želimo si podobno predstavo pokazati tudi v Kidričevem,'' je zaključil Bronič, ki je s selekcijo do 15 let naslov državnega prvaka osvojil že leta 2012.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić