Še drugič proti Zlatorogu: tokrat Helios prepričljivo boljši

Domžalski Helios in laški Zlatorog sta se v dobrem tednu dni še drugič pomerila v pripravljalni tekmi pred novo sezono. Če so v Laškem s točko prednosti slavili domačini, pa je bila slika v Domžalah povsem drugačna.

V sredo, 4.09., na dan, ko je Slovenija na EuroBasketu2013 igrala svojo prvo tekmo proti Češki, sta uverturo za domžalske ljubitelje košarke pripravila tudi Helios in Zlatorog. Od prve minute dalje so Domžalčani držali visok ritem v obrambi, posledično pa so bili tudi v napadu veliko bolj sproščeni. Visok odstotek zaključenih metov, kar nekaj ukradenih žog, predvsem pa široka paleta razpoloženih košarkarjev – to so razlogi, da je Helios že ob polčasu vodil za 18 (54:36), razlika pa je do konca tretje četrtine narasla že skoraj do +40 (85:48). Končalo se je s 101:69, trener Sagadin pa je bil po tekmi upravičeno zadovoljen z igro svojih varovancev.

Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal Đorđe Majstorović, ki je 21 točkam dodal še 9 skokov, 20 točk in 7 pridobljenih žog pa je v statistiko vpisal Blaž Mahkovic. Na drugi strani je za Zlatorog, pri katerem smo na parketu lahko pozdravili tudi nekdanjega reprezentanta Gorana Juraka, strelsko izstopal le Miha Lapornik z 20 točkami.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "To je tisto, kar iščemo. Da dobivamo manj kot 70 točk in da jih dosegamo čim več, tokrat smo prišli celo do stotice. To je približno košarka, ki jo bomo skušali igrati. Torej, da igramo zelo agresivno, da dobro tečemo, ker imamo dobre atlete za protinapade, in da smo v napadu čim bolj raznovrstni. Ne spomnim se, kdaj smo nazadnje tako gladko premagali Laško, ki ni sestavil slabe ekipe. S prihodom Juraka in Fermeta je to res močna ekipa, a očitno pa še niso dovolj uigrani. Na drugi strani pa se nam pozna delo preko poletja, saj že zdaj igramo dobro, mislim pa, da lahko igramo še bistveno bolje."

Naslednjo pripravljalno tekmo bo Helios odigral v ponedeljek, 9.09., ko bo ob 19. uri v domžalski "komunali" gostoval Slovan. Še ena priložnost za odličen košarkarski večer, v katerem lahko najprej uživate v igri Heliosa, potem pa si ob 21.00 ogledate še zadnjo tekmo prvega dela evropskega košarkarskega prvenstva med Slovenijo in Poljsko.

Avtor: KK Helios Domžale; Foto: KK Helios Domžale