Samo Udrih skoraj sam premagal Helios

Domžalčani so tokrat na domačem parketu priznali premoč Zlatorogu, pri katerem je bil praktično nezaustavljiv nekdanji reprezentant Samo Udrih, ki je dosegel kar 27 točk. Helios v Ligi za prvaka tako ostaja pri eni sami zmagi.

V soboto, 6.04.2013, je v domžalski "komunali" v 5. krogu Lige za prvaka gostoval Zlatorog iz Laškega, ki je bil do tega kroga še brez zmage. In prav videlo se je, kako lačni so Laščani svoje prve zmage, do katere so tokrat le prišli. Končalo se je z 69:77.

Prvih nekaj minut sta bili ekipi poravnani, Helios pa je zadnjič vodil po trojki Aleksandra Ponjavića 3 minute pred koncem prve četrtine (14:12). Od tam naprej je vse niti igri v rokah držal Zlatorog, ki se je razumljivo zanašal predvsem na najboljšega posameznika tekme, nekdanjega reprezentanta Sama Udriha. Ob izteku prvih desetih minut je Damir Rančić sicer še znižal na -1, 20:21, a so Laščani drugo četrtino začeli z delnim rezultatom 9:3 in prvič malo bolj resno pobegnili. Domžalčani so se s trojko Blaža Mahkovica, Helios jih je v tekmi dosegel devet, pred koncem prvega polčasa še enkrat približali na točko zaostanka (34:35), na drugi strani pa je v enaki meri hitro odgovoril Udrih. Ob polčasu je bilo tako 37:40.

Sredi tretje četrtine so imeli Laščani po prostih metih Žige Dimca 9 točk naskoka, v 28. minuti pa so vodili že za 13, 43:56. Domžalčani so se po zaslugi Rančića še pred koncem tega dela igre približali na 53:58, a je v zaključku četrtine Luka Lapornik s trojko poskrbel za malo bolj varno vodstvo Zlatoroga (53:61). Začetek zadnjega dela igre je bil za domače gledalce izredno spodbuden, saj se je Helios še enkrat več približal (58:61), na žalost pa je bila to tudi najmanjša razlika v zadnji četrtini. Laščani so spet ušli na +10 in tekmo bolj kot ne mirno pripeljali do konca ter se tako veselili svoje prve zmage v Ligi za prvaka, Helios pa s prav tako eno zmago zdaj ostaja na dnu lestvice in se bo moral za polfinale še kako potruditi.

Pri domačih lahko danes izpostavimo razpoloženega Damirja Rančića, ki je dosegel 22 točk, a je imel tudi 5 izgubljenih žog, Đorđe Majstorović je 13 točkam dodal še 6 skokov, spet pa je navdušil Jure Besedič, ki je 12 točk dosegel v prav toliko minutah. Pri gostih je Samo Udrih 27 točkam dodal 6 skokov, prav toliko jih je dosegel tudi Jaka Brodnik in ob tem prispeval še 14 točk, Ante Đugum pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (13 točk, 10 skokov).

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Zlatorog je bil boljši nasprotnik. Mi nismo funkcionirali tako, kot bi morali. V obrambi smo igrali premehko, v napadu pa bili prestrašeni in neprecizni. Na drugi strani je vse niti igre v svojih rokah držal Samo Udrih, ki nam je zabil tudi zadnje žeblje v našo krsto."

Miloš Šporar, trener Zlatoroga Laškega: "V Hamletovski tekmi 'biti ali ne biti' smo vodili vse od osme minute dalje in se vrnili v boj za nastop v končnici. Čestitke celotni ekipi za prikazano igro in karakter, toda na enaki preizkušnji bomo že v naslednjem kolu v Mariboru."

Naslednjo soboto, v 6. krogu Lige za prvaka, v Domžalah gostuje vodilna ekipa lige, novomeška Krka. Tekma se bo začela že ob 17.00, že zdaj pa vsi lepo vabljeni k ogledu!