Remi Domžal in Mure

V 27. kolu Prve lige Telekom Slovenije so Domžalčani v Športnem parku gostili Muro 05. Obiskovalci stadiona ob Kamniški Bistrici in gledalci pred malimi zasloni so lahko uživali v živahni, borbeni in razburljivi tekmi, ki se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Dvakratni državni prvaki so v tekmo krenili odločno, saj so nasprotnika agresivno prijeli že na njegovi polovici. Po nekaj strelih na obeh straneh so Domžalčani v 19. minuti žogo spravili v mrežo Mure, vendar je sodniška trojka, na čelu z najboljšim slovenskim sodnikom Damirjem Skomino, gol razveljavila zaradi prepovedanega položaja. Počasen posnetek je pokazal, da strelec Slobodan Vuk ob podaji Gabra Dobrovoljca ni bil preblizu gostujočih vrat. V drugem delu prvega polčasa so bili nekoliko nevarnejši gostje, na drugi strani pa sta proti vratom Filipa Drakovića ustrelila Slobodan Vuk in Erik Janža, a se je prvi polčas končal brez zadetkov.

V drugem delu igre so Domžalčani zaigrali nekoliko bolj previdno, a so kljub temu prišli do vodstva. V 55. minuti se je za strel z razdalje odločil Darko Zec, ki je premagal nespretnega vratarja Drakovića in dosegel že svoj drugi gol v spomladanskem delu sezone. Le 11 minut pozneje pa izenačenje. Dejan Kurbus je v kazenskem prostoru Domžal našel Vedrana Vinka, ki je z močnim strelom iz bližine premagal vratarja Nejca Vidmarja.

Po izenačenju so bili znova nevarnejši domačini, ki pa niso uspeli še drugič zadeti v polno. Še najbližje sta bila Dragan Čadikovski v 86. minuti s prostega strela in Denis Halilović, ki je v zadnji akciji na tekmi z glavo meril mimo leve vratnice. Z osvojeno točko so se Domžalčani dodatno utrdili na tretjem mestu, saj Celje in Luka Koper z odigrano tekmo več za nekdanjimi pokalnimi prvaki sedaj zaostajata za šest točk.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić, NK Domžale