Poraz Helios Suns proti primorskim tigrom

Težak dvoboj z ekipo Sixt Primorska v 18. kolu Lige Nova KBM je prinesel drugačen razplet kot v četrtfinalu Pokala Sixt Alpe Adria. Domžalčani morali priznati poraz gostom iz Kopra, ki so imeli prednost celo tekmo in so na koncu zmagali (65:49).

Prvo četrtino je zaznamovala slaba igra v napadu, v katerem je Domžalčanom ogromne preglavice povzročala agresivna obramba gostov, prav tako pa jim ni stekel met iz igre. Že na uvodu tekme so Koprčani naredili delni izid 10:2, njihov nalet pa se do konca četrtine kljub minuti odmora Dejana Čikića ni ustavil, prednost je rasla in po prvih 10 minutah znašala velikih 21 točk (24:3).

Sledilo je boljše nadaljevanje, met je stekel in ob glasnem spodbujanju polnih tribun se je Helios Suns izvlekel iz začetnega krča, ter se z delnim izidom 14:2 le nekoliko približal Sixtu Primorski. S consko obrambo so Domžalčani tudi zaustavili tekmeca, ki ni mogel več prodirati v raketo ter dosegati lahkih košev. Z veliko vloženega truda ter predvsem s potrpežljivo igro v napadu so ob koncu prvega polčasa s trojko Urbana Omana, ki je v prvem polčasu dosegel osem od končnih 10 točk, prišli do le devetih točk zaostanka (27:36).

Pred začetkom zadnje četrtine so košarkarji Dejana Čikića zaostajali za 13 točk (39:52), se sicer trudili, da bi naredili preobrat, a ob kopici poškodovanih košarkarjev ter napornem ritmu tekem za to niso zbrali dovolj moči. Gostje so v zadnjih minutah tekme igrali zelo zbrano ter tako Domžalčanom prizadejali osmi poraz v sezoni.

Dejan Čikić, trener Helios Suns: “Na tekmah, ki imajo veliko težo, po navadi pretehta agresiven začetek in ekipa, ki metaforično rečeno prva udari, ima veliko prednost ter zagon za celo tekmo. To je tokrat storila Sixt Primorska. Naši fantje so se iz podobnih situacij v tej sezoni vračali že neštetokrat, v tem trenutku pa za to enostavno ni dovolj energije, saj je izjemno naporen ritem tekem pustil posledice na celotni ekipi. To se kaže tudi pri odstotku meta iz igre, ki je bil tokrat daleč od tistega, kar je ta ekipa sposobna. Vseeno je sezona še dolga, pred nami je še veliko tekem, ki jih pričakujemo optimistično, obenem pa komaj čakamo kratek odmor, ki nas čaka po Pokalu Spar, saj si želimo nabrati moči se pripravimo na zaključek Lige Nova KBM.”