Podčetrtek še naprej nerešljiva uganka

Tudi po včerajšnem gostovanju ekipa Lastovke ni uspela premagati ekipe Podčetrtka, ki se je odlično pripravila na goste. Lastovka  je včeraj prvič po 2. aprilu 2011 potovala v Podčetrtek. Tokrat stvari še zdaleč niso bile odločene kot tiste davne sobote, ko je bila na sporedu zadnja tretjeligaška tekma.

Fantje so pred tekmo obljubljali zmago, trener pa pričakoval dobro vzdušje. Po prvem sodnikovem žvižgu se je vnela borba za prevzem pobude na igrišču. V prvem delu igre smo spremljali izenačeno igro obeh ekip. V drugi četrtini pa so se začele težave. V 4. minuti tekme je Balažic prejel tretjo osebno napako in trener Poplatnik ga je potegnil na klop. Po vrsti nespametnih osebnih napak, ki so jih domači znali izkoristiti smo Domžalčani odšli na odmor ob polčasu z zaostankom 11 točk.V drugem polčasu domači niso dovolili presenečenja in prednost ob napakah Lastovke povečevali. Končni izid je bil 83:69.

Terme Olimia Podčetrtek : Lastovka Domžale

83 : 69
                                          (20:20, 23:12, 25:17, 15:20)

IZJAVI PO TEKMI

Tihomir Tabak, trener Term Olimia: “Današnje tekme sem se zaradi okrnjene zasedbe pošteno rečeno bali. Želeli smo odigrati tekmo po najboljših močeh in željah. Rad bi pohvalil vse igralce, ker so se držali dogovorov. Nasprotnika smo pustili pod 70 točkami. Pohvale pa bi namenil tudi mojim mlajšim igralcem, ki so stopili na parket. Lastovki čestitam za fair in korektno tekmo.”

Tomi Poplatnik, trener Lastovke: “Zaslužena zmaga Podčetrtka. Ponovno se je izkazalo, da so Terme neugoden nasprotnik za nas. Danes nismo bili razigrani. To se odraža tudi na končnem rezultatu. Še enkrat čestitke Podčetrtčanom za odlično igro in zasluženo zmago.”