Po premoru padle Terme Olimia

Prejšnji konec tedna tekem v drugi ligi ni bilo, zato so fantje imeli prost vikend. Očitno jim je ustrezal, saj so premagali ekipo iz Črnomlja. Kot že pri zadnji zmagi nad Litijo, so tudi tokrat sredi prve četrtine prevzeli pobudo na igrišču, povedli in vodstvo branili do konca.

Naši fantje so začeli v postavi Korošec, Glavaš, Balažic, Kolarević in Percel. V prvih minutah so bili nekoliko nezbrani, nekajkrat so slabo bodali in zgrešili mete. Na drugi strani so Podčetrčani zadeli. A ne vsega. Tako so dali našim fantom priložnost, da se približajo in prevzamejo vodstvo, kar so po prostih metih Korošca v šesti minuti srečanja tudi storili. V nadaljevanju četrtine so predvsem po zaslugi odličnih skokov Kolarevića naši varovanci trenerja Poplatnika vodstvo povečali na skoraj deset točk, ob koncu prvega obdobja igranja pa je na semaforju kazalo pet točk prednosti.
V drugi četrtini se je prednost vseskozi povečevala, dve minuti pred polčasom narasla na več, kot deset točk. Na odmor so košarkarji odšli z osmimi točkami razlike.

V drugem polčasu sta obe ekipi znova napadli, toda krajšo so potegnili gostje, ki so si privoščili skoraj petminutni točkovni post. Sicer sta obe ekipi zadevali kot po tekočem traku sredi drugega dela tretje četrtine, toda to je le še potisnilo Podčetrtek stran od domačega moštva, saj so si po tem, pred koncem četrtine zopet privoščili skoraj triminutni točkovni post. V zadnjih 10 minutah tekme so naši fantje nadzirali tekmo in še nekoliko povečali naskok, končali pa s prednostjo 12 točk.

To je bila naša druga zaporedna zmaga, skupno deseta; za Podčetrtek pa prvi poraz po štirih zaporednih zmagah.

Tomi Poplatnik, trener Lastovke: ”Tekma s Termami Olimia je bila po pričakovanjih zelo težka. Kot smo tudi predvideli, je bilo zelo težko igrati pod košem, kar kaže tudi razmerje v skokih. Vendar pa smo mi bolje unovčili prednost na branilskih položajih. Veseli me, da smo skozi celotno tekmo držali visok ritem igre brez velikih padcev. Čestitam mojim igralcem za odlično odigrano tekmo.”

Igor Spešič, igralec Term Olimia (za portal Slovenska košarka): ”Zanimiva tekma od začetka do konca. Ne rad govorim o sodnikih, vendar pa sta bila današnja sodnika glavna akterja na tekmi. Zgledalo je, kot da igramo košarko za njih. Mislim, da sem dovolj povedal. Na koncu bi čestital Lastovki za zmago.”

Lastovka Domžale : Terme Olimia Podčetrtek  83 : 71 (21:16, 16:13, 24:22, 22:20)

Avtor: KK Lastovka; Foto: KK Lastovka