Po dobrem drugem polčasu Helios slavil proti Slovanu

V še eni pripravljalni tekmi so se člani domžalskega Heliosa pomerili z ljubljanskim Slovanom. Slednji je v prvem polčasu še uspel držati ritem Domžalčanov, v drugem pa je razlika iz minute v minuto le naraščala. Na koncu je Helios slavil s 97:68.

V prvem polčasu sta se ekipi redno izmenjavali v vodstvu, v rahli prednosti pa je bil vseskozi Slovan, pri katerem sta blestela predvsem mlada Domen Bratož in Jakob Stražar. Vse do sredine druge četrtine so Domžalčani lovili Slovanovce, priključek je držal Blaž Mahkovic, v zaključku prvega polčasa pa po zaslugi osmih točk Matica Rebca prišli do vodstva 45:42.

Helios je v drugem polčasu nadaljeval s hitro in agresivno igro, ki ji je Slovan le stežka sledil. Ob hitrih protinapadih so Domžalčani začeli zadevati še z razdalje (v drugem polčasu 9 trojk, v prvem 3) in razlika je naraščala iz minute v minuto. Razigral se je še Igor Marić, ki je samo v drugem polčasu dosegel 15 točk; prav ob koncu tekme pa je Helios prišel do svoje najvišje prednosti, končalo se je s 97:68.

Za Helios je Matic Rebec dosegel 24 točk in imel ob tem še 6 podaj, Blaž Mahkovic je 21 točkam dodal 6 pridobljenih žog, Igor Marić pa 20 točkam 8 skokov. Prvi strelec Slovana je bil Jakob Stražar z 12 točkami.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "S pristopom v prvem polčasu nisem bil zadovoljen, saj so fantje očitno, po nekaterih zmagah v zadnjih tekmah, ki so jim stopile v glavo, malce podcenjevalno gledali na mlado ekipo Slovana. In s tem smo jim ponudili prst, oni pa so nam v prvem polčasu odtrgali roko! Ob polčasu sem jih malo stisnil za ušesa, tako da so potem v drugem delu naredili tisto, kar je bilo za pričakovat. in če prideš v enem polčasu do 20, 30 točk plusa proti nasprotniku, pomeni, da si za razred močnejši, kar verjetno v tem trenutku mi od Slovana tudi smo."

Domžalčani bodo ta teden trenirali še doma, v naslednjem tednu pa se, tako kot vsako leto, odpravljajo v Poreč, kjer jih čakajo štiri močne preizkušnje s hrvaškimi in ruskimi ekipami.

Pripravljalna tekma, Domžale (9.09.2013)

Helios Domžale : Slovan

97 : 68 (17:22, 28:20, 25:15, 27:11)

Helios: Besedič 7, Ponjavić 8, Marić 20, Mahkovic 21, Rebec 24, Mavrin, Berlič, Majstorović 6, Radulović 4, Morina 7, Boltić, Vončina

Slovan: Tomić, Stražar 12, Đekanović 3, Novak, Grum 8, Kovačević, Dolenšek 7, Lazić 8, Soldo 9, Marijan 4, Bratož 11, Petrović 5

Avtor: KK Helios Domžale; Foto: KK Helios Domžale