Drugi športiŠport

Plavalci Plavalnega kluba Kamnik na mednarodnem tekmovanju na Rijeki 27-krat na stopničkah

V nedeljo, 11. decembra 2016, so se plavalci prve selekcije Plavalnega kluba Calcit Kamnik s trenerjem Emilom Tahirovićem udeležili mednarodnega plavalnega mitinga v 25-m bazenu »1. memoriala Noe Zelića« na Rijeki. Miting je bil posvečen spominu na 19-letnega Noe Zelića, odličnega in priljubljenega plavalca, ki je lani tragično preminil v prometni nesreči.

Tudi kamniški plavalci so se na nedeljski tekmi izjemno izkazali in nas razveselili z odličnimi uvrstitvami. Dobra pripravljenost, borbenost in pozitivni ekipni duh je le nekaj razlogov, da so naši junaki na tekmi kar 27-krat stali na stopničkah in znova dokazali, da se s svojimi rezultati upravičeno uvrščajo med najboljše slovenske tekmovalce.

Na tekmovanju so se plavalci za odličja potegovali v svojih kategorijah in hkrati tudi v starejši kategoriji, zato so bili najboljši nagrajeni tudi z več odličji v disciplini.

Osvojena odličja naših plavalcev po disciplinah:

Eva Bende (2004):

  • 50 m delfin – 2. mesto (kadetinje)
  • 100m prsno – 3. mesto (kadetinje)

Maja Vezenkova (2004):

  • 100m prosto – 3. mesto (kadetinje)

Maja Helena Končar (2003):

  • 100m mešano – 1. mesto (kadetinje) in 2. mesto (ml. mladinke)
  • 100m prsno – 2. mesto (kadetinje) in 3. mesto (ml. mladinke)
  • 50m delfin – 3. mesto (kadetinje)

Živa Dobrovoljc (2000):

  • 100m mešano – 2. mesto (mladinke), 2. mesto (ml. članice) in 2. mesto (absolutno)
  • 200m prosto (memorialna disciplina) – 2. mesto (mladinke), 3. mesto (ml. članice) in 3. mesto (absolutno)

Lara Seretin (1999):

  • 50m delfin – 1. mesto (mladinke), 3. mesto (ml. članice) in 3. mesto (absolutno)
  • 100m delfin – 1. mesto (mladinke), 1. mesto (ml. članice) in 1. mesto (absolutno)
  • 100m mešano – 3. mesto (mladinke), 3. mesto (ml. članice) in 3. mesto (absolutno)

Jernej Prebil (2002):

  • 50m prosto – 1. mesto (kadeti) in 2. mesto (ml. mladinci)
  • 200m prosto (memorialna disciplina) – 2. mesto (kadeti)

Jan Uršič (2000):

  • 50m hrbtno – 2. mesto (ml. mladinci)

Tekmovanja sta se udeležili tudi Neža Tekavčič (2003) in Maja Berlisk (2002), ki sta v vseh nastopih dosegli nove osebne rekorde.

Čestitke vsem plavalcem in trenerju!

Avtor: Helena Končar; Foto: Violeta Vezenkova
Komentarji uporabnikov
Pokaži več