Padel Tajfun za prvo zmago Heliosa v Ligi za prvaka

Na vročem gostovanju v Šentjurju pri Tajfunu je bila odločilna tretja četrtina, v kateri je Helios prišel tudi že do 14 točk prednosti. Ko so se domači v zaključku tekme znova približali, je vajeti v roke vzel Damir Rančić in Domžalčane popeljal do prve zmage v Ligi za prvaka Lige Telemach.

V sredo, 3.04.2013, so Domžalčani v 4. krogu Lige za prvaka gostovali pri Tajfunu v Šentjurju. Po dramatičnih zadnjih minutah tekme, ko so se domači približali le na točko zaostanka, je zmaga vseeno odšla v Domžale. Končni rezultat je bil 63:69.

Ne v prvi, ne v drugi četrtini si ekipi nista priigrali višje prednosti. Še največ, za 5, je po trojki Gregorja Hrovata sredi druge četrtine (20:25) vodil Helios, pri katerem sta bila razigrana predvsem kapetan Jure Močnik in Blaž Mahkovic. Rezultat polčasa, 32:35, je s trojko postavil še drugi mladinec pri domžalskih članih, Matic Rebec.

Domžalčani so v začetku tretje četrtine, z novimi točkami Mahkovica in Močnika, prišli do osmih točk prednosti, v zaključku četrtine pa z delnim rezultatom 8:0 celo do +14 (40:54). In ko je že kazalo, da bo Helios rutinirano prišel do svoje prve zmage v Ligi za prvaka, je sledilo 5 črnih domžalskih minut. Z delnim rezultatom 15:2, v katerem je Stanko Sebič dosegel kar 12 točk, so se domači približali le na točko zaostanka (55:56), nato pa sta na sceno stopila Damir Rančić in Primož Brolih. Slednji je z dvema zaporednima trojka minuto in pol pred koncem poskrbel za izenačenje Tajfuna na 63:63, a je ob tem na drugi strani uspešno zadeval tudi Rančić (10 zaporednih točk Heliosa), ki je tako poskrbel za malo bolj mirno končnico, v kateri so imeli mirnejše živce domžalski košarkarji.

Pri domačih je Stanko Sebič tekmo končal z 19 točkami, za Helios pa jih je Blaž Mahkovic dosegel 17, Jure Močnik jih je dodal 16, Damir Rančić pa 13.

Damjan Novaković, trener Tajfuna: "Odigrali smo zelo slabo in imeli preveč nerazpoloženih posameznikov. Z nizko peterko smo na koncu ujeli Helios, a je tekmo odločil Rančić, ki je zadeval tudi nemogoče mete. Nikakor ne morem biti zadovoljen z našo predstavo."

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Bili smo celo tekmo boljši nasprotnik. Zopet smo odigrali odlično obrambo in vsaj izenačili skok. Igrali smo veliko bolj pametno kot na preteklih tekmah in v končnici zasluženo zmagali."

V naslednjem krogu, v soboto, 6.04., bo Helios v Domžalah gostil ekipo Zlatoroga, ki je še edina brez zmage v drugem delu prvenstva, zato bo zagotovo še dodatno motivirana. Tekma se bo v Hali KC začela ob 20. uri! VABLJENI! In ne pozabite, ob polčasu se spet borimo za Hondo Vision 50!