Neverjeten preobrat Sunsov za polfinale Pokala Spar

Ponedeljek zvečer. Malce neobičajen termin za košarko. Četrtfinalna tekma Pokala Spar. Povratna. S prve pa 24 točk zaostanka. Nasprotnik Šentjur. Gledalcev okoli 200. Verjetno tistih najbolj optimističnih. Ali pa niso imeli nič za početi. Ampak… Prišli so na svoj račun! Domžalčani so nadoknadili zaostanek s prve tekme, na povratnem obračunu slavili s 96:65 in se tako uvrstili v polfinale oz. na zaključni turnir Pokala Spar!

Glede na začetno, precej mlado, peterko Sunsov, je marsikdo pomislil, da bo to le ena tistih tekem, na kateri bodo mladi dobili nekaj prepotrebnih minut igranja proti močnejšim, hitrejšim, bolj izkušenim. Klavžar, Bratec, Gajić, Oman in Besedić. Saj načeloma je to bila taka tekma, a so ti mladi odigrali skorajda perfektno tekmo!

Osem točk prednosti po 1. četrtini, dobra igra Đoka Šalića v drugih 10 minutah in vodstvo s 50:37 ob polčasu. Super, a je bilo vmes tudi že +19. Pa odlično nadaljevanje in iskanih +24, po trojki Jureta Besedića, v 23. minuti tekme. Po dveh zadetih prostih metih Nejca Klavžarja je bilo tri minute pred koncem 3/4 že 30 točk razlike, a sta Davor Konjević in Matej Krušičz osmimi zaporednimi točkami poskrbela za napeto nadaljevanje.

V zadnjih desetih minutah se je razlika vseskozi gibala okoli +25, enkrat so bili blizu polfinala eni, drugič spet drugi, zaključek srečanja pa je vseeno pripadel domačim. Urban Oman z dvema prostima metoma in Miroslav Pašajlić s trojko (ob tablo) sta poskrbela za preobrat in veliko slavje Domžalčanov s 96:65. To pomeni, da so Sunsi s skupnih 156:149 napredovali med najboljše štiri v pokalnem tekmovanju!

Đoko Šalić je bil prvi strelec Sunsov z 18 točkami in 6 skoki, glavne pohvale pa gredo tokrat mlajšemu delu ekipe. Košarkarji do 20. leta starosti so na parketu preživeli točno polovico od vsega igralnega časa, prispevali 47 od 96 točk, 16 od 36 skokov, zadeli 6 od tokratnih 13 trojk Sunsov in se predvsem izkazali z veliko mero borbenosti. Aljaž Bratec je dosegel 17 točk in 6 skokov, Urban Oman pa točko in skok manj. Nejc Klavžar je tekmo končal pri 14 točkah in 4 podajah. Prvi strelec Šentjurja je bil Davor Konjević z 21 točkami, temu je dodal še 6 podaj.

Aljaž Bratec.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi res iskreno rad čestital fantom za tale podvig. Mislim, da smo zasluženo slavili. Presenetili so me predvsem mlajši igralci, ki so odigrali fantastično tekmo. Srčno upam, in s štabom bomo naredili vse za to, da bodo tako tudi nadaljevali. Velikemu številu tekem smo zdaj dodali še dve novi, ki pa, upam, da bosta sladki in zgolj nagrada fantom za vztrajnost. Čaka nas še težek zaključek tedna, dve tekmi s trenutno najboljšo slovensko ekipo, Primorsko. Poskušali se bomo dobro spočiti in maksimalno pripraviti, da odigramo še dve dobri tekmi.”

Kot rečeno, naporen teden prinaša še dve tekmi domači tekmi s Sixt Primorsko; obračun Lige ABA 2 je na sporedu v četrtek, ob 18.00, tekma Lige Nova KBM pa v soboto, ob 19.00, v Športni dvorani Domžale. Vabljeni!

Pokal Spar, povratna tekma četrtfinala (Domžale, 14. 1. 2019)

Helios Suns – Šentjur 96:65 (24:16, 26:21, 28:14, 18:14) (skupno 156:149)

Helios Suns: Pašajlić 8, Gajić 15, Klavžar 14, Bratec 17 (6 skokov), Oman 16 (5 skokov), Maček, Močnik (6 podaj), Jogan, Mahkovic, Besedić 8, Strel, Šalić 18 (6 skokov)
Šentjur: Konjević 21 (6 podaj), Strmčnik, Woolridge 11 (5 skokov), Jereb 1, Krušič 8, Pešić 9 (6 skokov), Vrhovšek, Jurček 2, Čigoja 5, Ledl, Naprudnik, Ahmedović 8 (5 skokov)

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež