Neli Crnkovič postala svetovna viceprvakinja

Na svetovnem prvenstvu, ki je konec meseca oktobra na potekalo v nemškem mestu Wetzlarju, je Kamničanka Neli Crnkovič, ki obiskuje 8. razred OŠ Toma Brejca, skupaj s sotekmovalci iz Plesnega društva Kazina Ljubljana v kategoriji mladinskih modern formacij s točko Pac-man, osvojila srebrno medaljo in naslov svetovne viceprvakinje.

S plesno točko Pac-man je Neli Crnkovič iz Kamnika, skupaj s sotekmovalci iz Plesnega društva Kazina Ljubljana v kategoriji mladinskih modern formacij osvojila srebrno medaljo. Svetovno prvenstvo v modernu in jazzu je potekalo od 23. – 30. 10. 2016, udeležilo pa se ga je 1.700 plesalcev iz 27 držav ter 4 kontinentov – Evrope, Azije, Amerike in Afrike.

Poleg medalje pa so se tudi z malo skupino uspeli uvrstiti v finale in osvojili 6. mesto ter 12. mesto v kategoriji jazz solo mladinke. Koreograf in trener srebrne skupine je bil Mitja Popovski.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Vanda Klopčič