»Modri« iz Doba v Kranju do zanesljive zmage!

Športni park Zarica Kranj je bil v nedeljo, 9. aprila 2017, prizorišče srečanja 20. kroga II. SNL, v katerem sta se pomerila domači NK Zarica Kranj in NK Roltek Dob. Za kranjske "Rdeče vrage" se je v zadnji tretjini prvenstva praktično pričel boj za obstanek v ligi, saj zasedajo predzadnje mesto na lestvici II. SNL. Modri iz Doba pa so tudi iz Kranja domov prinesli poln izkupiček treh točk.

Članska A ekipa NK Roltek Dob, ki jo zelo uspešno vodi Šentjurčan Damijan Romih, je seveda popolnoma drugačna zgodba, veliko bolj zmagovita in prav nič slabša od vodilne ekipe NK Triglav Kranj. V letošnji sezoni so "Modri" iz Doba klonili le dvakrat, obakrat tesno, 1:0 in 1:2 prav proti vodilnim kranjskim "Orlom". Na preostalih srečanjih so zabeležili 12 zmag in 5 remijev, kar jih uvršča trenutno tik pod vrh II. SNL. Za vodilnimi Gorenjci zaostajajo 5 točk in imajo odigrano tekmo več, zato bodo v 26. krogu 21. maja 2017 "počivali".

Tudi tokratno srečanje v Kranju so Dobljani začeli odlično in dokazali, da se ne mislijo zadovoljiti s točko. Prevzeli so pobudo in napadali, kar se obrestovalo že v 16.minuti 1. polčasa, ko je bil uspešen Klemen Nemanič, ki je postavil rezultat polčasa 0:1. Gostitelji so izenačili v 53. minuti preko Marka Gajiča. Gol za izenačenje je bržkone zelo "ujezil" Dobljane, saj so le-ti že v 61. minuti ponovno prevzeli vodstvo, ko za 1:2 zadel prvi strelec "Modrih", Rok Kidrič. Ko je že kazalo, da bomo spremljali dramatično drugo polovico 2. polčasa, pa je v polno zadel Alen Romih in sicer v 76. minuti ter povišal prednost na zanesljivejših 1:3. Končen rezultat je v 89. minuti postavil Žiga Avbelj, ko je zadel v polno za 1:4. Glavni sodnik srečanja Mihael Antič ni imel pretiranega dela, saj je pokazal "le" 4 rumene kartone, po 2 na vsaki strani. Pri Dobljanih sta "porumenela" Rok Kidrič in Alen Romih, pri gostiteljih pa Marko Gajič in Elvis Beganovič, kar bo v boju za obstanek predstavljalo novo težko nalogo, to pa je gostovanje pri mestnemu tekmecu NK Triglav Kranj.

Dobljani, ki so v letošnji sezoni najboljše strelsko razpoloženi, saj so zabili največ golov (47) nasprotnikom v ligi, pa bodo to soboto, 15.4.2017, ob 16.30 uri v 21. krogu II. SNL doma gostili NK Brda. Z "Brici" so se naši nogometaši v letošnji sezoni srečali že dvakrat. Prva tekma se je končala z remijem 2:2, za Dobljane, sta na gostovanju v Vipolžah takrat zadela kapetan Klemen Kunstelj in Rok Kidrič. Tekmo v Dobu so z minimalnih 1:0 dobili Dobljani, edini gol je v 10. minuti dosegel Samo Kokalj.

Čestitke našim nogometašem in strokovnemu štabu za super uspešno gostovanje v Kranju in poln točkovni izkupiček.