Lastovke vzele skalp prvoligaša

V ponedeljek, 13. novembra 2013,  so člani KK Lastovka Domžale v poznih večernih urah igrali povratno tekmo 3. kroga pokala SPAR. V goste so pripotovali Hopsi iz Polzele, ki so na domačem terenu zmagali z razliko 23 točk.

Tekma se je začela nekoliko nenavadno, saj so nekateri igralci Polzele ob skoku želeli zaključiti na svoj koš. Met sta sodnika ponovila in tekma se je začela. Na začetku se zdi, da so bili domači nekoliko v krču. Gostje so izkoriščali atletsko premoč in povedli z 8:0. V tretji minuti so se zbudili tudi domači in v dveh minutah priključili na 7:8. Nato se je trend serij točk ene in druge ekipe nadaljeval do konca četrtine (19:20).

V drugo četrtino sta obe ekipi vstopili agresivneje, bolje pa je šlo domačim, ki so po 13 minutah tekme s trojko Žoge Percela ob sireni za iztek napada prvič povedli (26:25). Nato so se oddaljili že na 4 točke prednosti, toda gostje so pritisnili, predvsem Alexis Wangmene in Hugh Robertson, in rezultat ujeli do 16. minute. (31:31). Proti koncu so ljubljenci domačega občinstva naredili nekoliko preveč napak, zato so na polčas odšli s 4 točkami zaostanka (39:43).

Drugi polčas so zopet bolje začeli gostje in po 4 minutah je trener Tomi Poplatnik vzel minuto odmora (45:53). Minita odmora ni zalegla takoj, saj so domači razliko z osmih na tri točke počasi zbili šele v zadnjih minutah četrtine (57:62).

V zadnji četrtini je razlika v prvih treh minutah ostajala enaka, po minuti odmora (62:68) so eksplodirali domači, ki so v dveh minutah izzid poravnali na 70. Do 38. minute so nato s hudim bojem držali vodstvo ali izenačen rezultat, ko je trener Poplatnik ponovno zahteval minuto odmora (74:74). Po trojki Percela so minuto pred koncem vodili celo za 5 točk. V zadnji minuti so gostje pritisnili še z zadnjimi močmi in se 20 sekund do konca približali na le 2 točki zaostanka. Svojo zadnjo minuto odmora je izkoristila domača klop (79:77), nato se je začel 20 sekundni ples osebnih napak. Po 40 minutah igre je semafor na veselje 100 glave množice kazal zmago domačih za tri točke.

(Foto: Aleš Hlastec)

Aljaž Korošec, igralec Lastovke: “V obrambi smo se držali dogovorov, kar se je potlej odražalo tudi v sproščenosti v napadu. Met je stekel, protinapadi tudi. Na koncu smo uvideli, da lahko zmagamo. Priložnost smo zgrabili z obema rokama in mislim, da več kot zasluženo slavili doma. Ne sicer z razliko, ki bi zadostovala za napredovanje, toda vseeno gre za skalp, ki dokazuje, da delamo dobro.”

Tomi Poplatnik, trener Lastovke: “Čestitam našim fantom za odlično predstavo. Mislim, da smo na koncu tudi zasluženo zmagali. To tekmo so pokazali, da znamo igrati tudi nekoliko drugače, kot smo igrali do sedaj. To nam daje smer za naprej. Polzeli pa želim veliko uspeha v nadaljnjem delu pokalnega tekmovanja.”

Tekma Davida in Goljata. Tekma, kjer je bil nasprotnik favorit; imel je že prednost z domačega srečanja. Pa vendarle niso želeli izgubiti. Igrali so na vso moč, vendar so fantje Lastovke pokazali, da se lahko kosajo z njimi. Posebej na udaru Hopsov je bil Aljaž Korošec, ki se je lani sredi sezone razšel prav s tem klubom. Prisotnega je bilo veliko tekmovalnega naboja. Ob dejstvu, da je trener Tomi Poplatnik privoščil Milanu Klepu, Joštu Peterci in Nejcu Glavašu zaslužen počitek, je zmaga vredna še nekoliko več. Igral je z vsemi desetimi igralci; svojo priložnost je dobil tudi najmlajši član Gašper Šoln. Gostje so igrali s popolno zasedbo; tekmo je s tribune spremljal edino Goran Jagodnik.

Nekateri mediji že namigujejo na pirovo zmago, na nezainteresiranost prvoligaša, ki naj bi ob že zagotovljenem napredovanju igral z levo roko … To nikakor ne drži. Iz reakcij po tekmi je bilo razvidno, da jih poraz boli. Boli še toliko bolje, ker so jih naši fantje premagali s srčnostjo, borbo in pogumom. In to šteje.

Veselja po zmagi ni skazilo niti pričakovano dejstvo, da je ekipa izpadla iz nadaljnjega pokalnega tekmovanja. Velja lepa košarkarska predstava in sistem igre, ki počasi daje rezultate. Rezultate, ki si jih vsi želimo, in ki jih tudi pričakujemo.

Fantje ne bodo spali na lovoriki – že v petek jih čaka redna ligaška tekma. Gostujejo pri Postojni. Upamo, da bodo nadaljevali zmagovalni let.

Lastovka Domžale : Hopsi Polzela