Krka v Domžalah do zmage v zadnjih 10 minutah

Odlična tekma, odlično vzdušje, le rezultat je na koncu malo izostal… Dolgo časa je proti favorizirani Krki Helios narekoval ritem, a potem popustil v zadnji četrtini (10:21), tako da sta na koncu dve točki odšli na Dolenjsko.

V soboto, 13.04.2013, je v 6. krogu Lige Telemach oz. Lige za prvaka v Domžalah gostovala še edina neporažena ekipa prvenstva, novomeška Krka. Favorizirani gostje so do zmage prišli veliko težje od pričakovanj, saj je bil Helios dolgo časa v igri za zmago.

Domači so začeli odlično in že po dveh minutah igre vodili z 8:0. Trener gostov Gašper Potočnik je hitro reagiral z minuto odmora, po kateri je Krka ujela priključek. Gledali smo lahko atraktivno in hitro košarko, v kateri je uživalo tudi 200 otrok Šole košarke, ki so prišli navijat za svoje idole. Fantje in dekleta so pripravili super vzdušje, ki smo ga v preteklih tekmah kar malo pogrešali. Rezultati prvih treh četrtin (19:15, 17:19, 19:16) kažejo, da je bila tekma vseskozi izenačena, nobena od ekip pa si ni priigrala višje prednosti. V 2. minuti zadnje četrtine je Nikola Gaćeša še zadel za izenačenje na 55:55, potem pa je sledilo nekaj črnih minut Heliosa ter serija Krke 9:0, po kateri se domači niso več pobrali. Matic Rebec je slabi dve minuti pred koncem sicer še znižal na 61:65, a je nato zgrešil drugi prosti met in Krkaši so tekmo mirno pripeljali do konca.

Za domače, pri si je minutažo porazdelilo vseh 12 košarkarjev, sta Miha Fon in Aleksandar Ponjavić dosegla po 12 točk, za Krko jih je 18 prispeval Jaka Klobučar.

Za Helios je pesti stiskalo tudi okoli 200 košarkarjev Šole košarke.

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Mislim, da smo bili 35 minut povsem enakovreden, če ne celo boljši tekmec. V končnici nam je znova zmanjkalo izkušenj, znanja in hrabrosti. Tudi če bi tekmo dobili mi, to ne bi bilo nič nezasluženega. Čestitke Novomeščanom za zmago. Gremo naprej."

Gašper Potočnik, trener Krke: "Čestitke igralcem za novo priborjeno zmago. Izborili so si jo s solidno obrambo, medtem ko je bila naša igra v napadu daleč od želene. Helios se je pričakovano izkazal za neugodnega nasprotnika, a na koncu šteje le zmaga in novi točki v Ligi za prvaka Lige Telemach."

Helios bo svojo naslednjo domačo tekmo igral že v sredo, 17.04., ko v Halo KC prihaja ljubljanska Union Olimpija. Že zdaj lepo vabljeni na nov košarkarski praznik!