Košarkarji Helios Suns v drugem polčasu do pomembne zmage proti Šenčurjanom

Košarkarji Helios Suns so se v 14. kolu Lige Nova KBM razveselili pomembne zmage v lovu na uvrstitev v Ligo za prvaka. Na domačem parketu so v drugem polčasu strli odpor Šenčurjanov in slavili uspeh z 79:71.

Prvi polčas je minil v znamenju izjemno izenačene igre, saj si v njem nobena izmed ekip ni uspela priboriti več kot petih točk prednosti. A tudi to se je v prvih 20 minutah zgodilo le enkrat in sicer v 13. minuti, ko je Miloš Varagič zadel za vodstvo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe z 28:23. Ekipi sta se nato še nekajkrat izmenjali v vodstvu, na glavni odmor pa odšli poravnani na 40. točki.

V nadaljevanju so izbranci Jakše Vulića nekoliko bolj strnili svoje vrste v obrambi ter s sedmimi zaporednimi točkami Sima Atanackovića zaključili niz 10:2, ki jih je sredi 27. minute popeljal do sedmih točk naskoka (53:46). A to ni bilo dovolj za mirno nadaljevanje. Na uvodu zadnje četrtine je Sead Hadžifejzović šenčursko zasedbo približal le na točko zaostanka (53:54). Domžalčani so tedaj našli prave odgovore, tekmece zadržali za seboj, obenem pa še enkrat odločno napadli. Po dveh zadetih prostim metih Jureta Močnika je v 36. minuti prednost poskočila na +11 (67:56), Šenčurjanom pa se nato ni več uspelo približati.

V vrstah Helios Suns sta bila s 17 točkami na koncu najuspešnejša Marcel Jones in Atanacković, dve točki manj pa sta dodala Tomaš Kyzlink in Brandyn Curry. Slednji je svojemu izkupičku dodal tudi sedem skokov, šest podaj in štiri pridobljene žoge.

Naslednji preizkus domžalske košarkarje čaka v torek, ko bodo na predzadnji tekmi Lige prvakov gostovali v Turčiji pri zasedbi Banvita. V državnem prvenstvu jih čaka nekoliko daljši premor, saj je tekma 15. kola z Union Olimpijo pomaknjena na 8. februar. Naslednja tekma bo tako na sporedu 28. januarja, ko bodo v Domžalah gostoval novinec med prvoligaši, zasedba Term Olimia iz Podčetrtka.

Jakša Vulić, trener Helios Suns: “Za nami je precej težka tekma, na kateri smo potrošili kar nekaj moči. Ritem dveh tekem na teden igramo z manjšo rotacijo. Težko ga bomo vzdržali le s takšnim številom košarkarjev, zato menim, da bomo morali hitro nekaj ukreniti. Obračun s Šenčurjani je bil takšen kot smo ga pričakovali. Tekmo je odločila naša dobra obramba v drugem polčasu, v katerem smo na drugi strani slabo realizacijo metov pod obročem kompenzirali s skoki v napadu. Čestitke našim fantom za prikazan trud in zmago.”

LIGA NOVA KBM, 14. KOLO:

Sobota, 14. januarja

HELIOS SUNS : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 79:71 (23:21, 17:19, 14:10, 25:21)

Helios Suns: Jones 17, Močnik 6 (5 podaj), Kyzlink 15 (6 skokov), Oman, Bratec, Curry 15 (7 skokov, 6 podaj, 4 prid. žoge), Vesel, Gorjanc 4, Remekun 5 (8 skokov), Klavžar, Atanacković 17 (7 skokov).

Šenčur GGD: Deray 7, Babič, Jeršin, Martinčič 14, Pajić 14 (8 skokov), Pavić 8 (9 skokov, 4 podaje), Hadžifejzović 8, Karavdić 13, Tovilović, Varagič 7, Rizman.