Katja Vavpetič osvojila 1. mesto na odprtem prvenstvu Varaždina

Na minulem odprtem prvenstvu v francoskem boksu katero je potekalo v Varaždinu na Hrvaškem, so člani Savate kluba Domžale (SKD) osvojili 4 nova mednarodna odličja. Barve reprezentance in domačega kluba so zastopali Mojca Peterlin, Katja Vavpetič, Andrej Breznik ter Andrej Strehar.

Za Mojco, Katjo in Andreja Breznika je bil to krstni nastop na mednarodnem tekmovanju. Najmlajša izmed članov SKD kateri so nastopili na prvenstvu, Mojca Peterlin je po preprečljivi domači sezoni, kjer v domačem prvenstvu še ne pozna poraza tudi tokrat nastopila odlično ter prikazala izjemno mero znanja in borbenosti. V kategoriji kadetinj do 55kg je po izjemno izenačeni borbi na koncu osvojila odlično 2. mesto. Še bolje se je odrezala Katja Vavpetič ter na svojem prvem mednarodnem nastopu osvojila 1. mesto med članicami do 65kg. Z odlično tehnično taktično predstavo je pokorila konkurenco in se zasluženo okitila z zlatom. Kot novinec na mednarodnih boriščih se je odlično izkazal tudi borbeni Andrej Breznik kateri je med člani do 80kg osvojil 3. mesto. Za Andreja Streharja je bilo to že drugo mednarodno tekmovanje v tem mesecu, saj je po vrhuncu sezone Evropskem mladinskem prvenstvu osvojil še drugo odličje, tudi tokrat bronasto v mladinski kategoriji do 65kg. Vsi člani so nastopili v lahko kontaktni verziji assaut.

Za kvalitetno delo in razvoj bork in borcev sta v SKD zaslužena Luka Mljač in Rok Topolovec, ki sta ponovno odlično pripravila tekmovalce.

Člane SKD pa v prihodnjem mesecu čaka še vrhunec sezone: Svetovno člansko prvenstvo v italijanski prestolnici Rim, kjer se nadejamo novi dobrih predstav naših članov.