Kalcer Radomlje morale priznati premoč Olimpiji

V drugem krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Domžalah srečali ekipi Kalcer Radomelj in Olimpije iz Ljubljane. Približno 1200 gledalcev je videlo všečno nogometno predstavo, na koncu pa se Radomljanom kljub borbeni igri ni izšlo, zmage so se veselili pristaši Zmajev.

Radomljani so tekmo proti aktualnim državnim prvakom odprli bolje, kot pa proti Domžalam v prejšnjem krogu. Nasprotnika so bolj agresivno pokrivali na sredini igrišča, tako da jim niso dajali veliko prostora za pripravo napadov. V prvem polčasu gledalci niso videli veliko zaključnih strelov. Pri Olimpiji so Klinar, Novak in Zajc poskusili s streli izven kazenskega prostora, a se je vsakič izkazal Ivačič. Pri domačih pa sta s streli poskusila Osmanaj iz prostega strela in pa Cerar. Prvič je bil na mestu Šeliga, Cerar pa je po pobegu po levi strani žogo poslal čez gol.

V drugem polčasu je bilo nekaj več vznemirjenja, a se rezultat v prvih 21 minutah drugega dela ni spremenil. Za Olimpijo sta poskusila Klinar in Velikonja, prvi je streljal čez gol, drugemu pa je poskus ubranil Ivačič. Olimpija pa je nato le povedla v 66. minuti, ko je podajo Klinarja v sredino z desne strani v gol preusmeril Zajc iz bližine.

Tekma se je nato malce razživela, pri nevarnih akcijah pa so prednjačili igralci Olimpije. Andjelković je tako blokiral nevaren poskus Velikonje s petnajstih metrov, Zajc pa je nevarno sprožil z desne strani z roba kazenskega prostora, žoga pa je le za malo zgrešila stičišče oddaljene vratnice in prečke. Zajc je še enkrat nevarno streljal nekaj trenutkov zatem, tokrat pa je z glavo ciljal naravnost v Ivačiča. Radomljani so prišli do lepe priložnosti v zaključnih minutah srečanja, ko je Nunić lepo spustil žogo Jugovarju, ta pa je s sedemnajstih metrov streljal preko vrat.

V 90. minuti pa je Eleke po samostojnem prodoru po desni strani prodrl v kazenski prostor in z natančno merjenim udarcem v daljši spodnji kot postavil končni rezultat 0-2.

2. krog Prve lige Telekom Slovenija
Kalcer Radomlje – Olimpija Ljubljana 0-2 (0-0)
Gledalcev: 1200
Strelca: Zajc 66., Eleke 90.
Opominjani: Primc, Rems, Jazbec, Barukčič; Matić.
Sodniki: Matej Jug (glavni sodnik), Matej Žunič, Uroš Beton (stranska pomočnika), Roberto Ponis, Roman Glažar (pomočnika za golom), Andraž Kovačič (četrti sodnik).
Delegat: Jožef Rajh.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Jazbec (Kumer 76.), rems, Karamatić, Andjelković, Barukčić (K), Primc (Stoiljković 70.), Cerar (Jugovar 55.), Nunić, Kovjenić, Osmanaj. Na klopi: Andrić, Zukić, Kosec, Jakovljević. Trener: Dejan Djuranović.

Olimpija Ljubljana: Šeliga, Klinar (Vukčević 86.), Kirm, Bajrić, Kelhar, Zarifović (Delamea Mlinar 46.), Matić (K), Alves, Zajc, Novak (Velikonja 55.), Eleke. Na klopi: Brljak, Wobay, Ejup, Krefl. Trener: Rodolfo Vanoli.

Avtor: Aleksander Stefanović, foto: Rok Zore