Judo klub Komenda uspešen na 3. Judo pokalu Braslovče

V soboto, 2. junija 2018, so judoisti Judo kluba Komenda tekmovali še na zadnji tekmi v letošnjem šolskem letu in sicer na 3. Judo pokalu Braslovče. V kategorijah U10, U12 in U14 se je borilo 11 naših judoistov. Vsi so pokazali odlične borbe, nekaterim se je celo prvič uspelo uvrstiti na stopničke.

Trije judoisti so se borili kar v dveh kategorijah, v svoji in višji, kjer sta se Vitja in Mark preizkusila z do 3 leta starejšimi nasprotniki. Vitja Rebec, ki je v svoji konkurenci zmagal, je v kategoriji U12 osvojil 3. mesto. Mark Jelnikar, ki je prav tako ostal nepremagan med svojo konkurenco, pa je v kategoriji U16 osvojil 5. mesto. Zelo velik napredek je pokazal Mykhailo Olishevsky, ki je tokrat osvojil kar dvojne stopničke in sicer v svoji težnostni kategoriji 1. mesto ter višji težnostni kategoriji 2. mesto. Zlato so osvojili tudi Gal Podbelšek, Leon Adrović, Haya Veinhandl Obaid in Tevž Kristan.

Avtor: Katarina Kumer