Judo klub Komenda skupno osvojil bronasti pokal na tekmovanju v Žireh

V soboto, 10. marca 2018, se je kar 33 tekmovalcev iz Komende in vseh podružnic Judo kluba Komenda (Kamnik, Litija, Šmartno v Tuhinju, Mengeš in Trzin) udeležilo judo tekmovanja 2. Pokal Žirov. Tekma je bila uradna za kategorijo U14 starejši dečki in starejše deklice ter U12 mlajši dečki in mlajše deklice ter neuradna za kategoriji U10 in U8. Judoisti so se uspešno borili in z vsako uvrstitvijo pridobili točke za skupni seštevek, v  katerem so izmed vseh sodelujočih 30 klubov in 470 tekmovalcev osvojili 3. mesto in pokal, ki se bo pridružil že kar lepi zbirki.

Za uradno slovensko ligo so tekmovali starejši tekmovalci, med katerimi so se najbolje odrezali Luka Lukšič (U14), ki je ponovno premoč priznal le Žanu Kostanjšku in osvojil 2. mesto. V kategoriji U12 je Lukov mlajši brat Mark Lukšič pometel s konkurenco in stopil na najvišjo stopničko. Čisto malo je zmanjkalo Hayi Veinhandl Obaid, ki se je s tremi zmagami in enim porazom uvrstila na 3. mesto.

Zelo uspešni pa so bili tudi vsi ostali tekmovalci, skupno so osvojili 6 zlatih, 5 srebrnih  in 5 bronastih kolajn.

Čestitke vsem tekmovalcem za uspešne borbe in dobre uvrstitve!

Avtor: Katarina Kumer