Judo klub Komenda drugi v Novem mestu

V soboto, 6. aprila 2019, se je 7 judoistov Judo kluba Komenda in njihov trener Boštjan Veinhandl udeležilo mednarodnega Pokala Novega mesta. Rezultat je bil več kot odličen, saj je vseh 7 osvojilo kolajno, skupno v kategoriji U12 pa so osvojili pokal za 2. mesto. Na tekmovanju je sodelovalo 22 klubov.

Zjutraj so bili na vrsti mlajši judoisti cicibani U10. V isti kategoriji sta se borila kar dva naša člana: Leon Adrović in David Andrić. Oba sta uspešno premagala vse nasprotnike in se pomerila v finalu, kjer je nekoliko bolj izkušeni Leon premagal Davida, tako da sta na koncu prijateljsko stopila na 1. in 2. mesto. Zelo dobro se je borila tudi Maša Gradišnik, ki trenira komaj prvo leto in osvojila 3. mesto. Sledil je uradni del tekmovanja, ki se je točkoval za slovenski pokal. Za Judo klub Komenda so nastopili štirje judoisti, kar trije so osvojili zlato medaljo. Žiga Pahor, Haya Veinhandl Obaid in Tevž Kristan so kot neporaženi v borbah lahko ponosno stopili na prvo stopničko. Dobro se je odrezal tudi Nik Cankar, ki je zasedel 3. mesto.

Avtorica: Katarina Kumer; Foto: Judo klub Komenda