Judo klub Komenda daleč pred ostalimi na Pokalu Gorice

V soboto, 20. aprila 2019, se je Judo klub Komenda udeležil mednarodnega turnirja 2. Pokal Gorice. Vsi naši judoisti so se borili kot pravi junaki, skupaj smo osvojili kar 26 medalj ter se uvrstili na prvo mesto izmed 18 sodelujočih slovenskih in italijanskih judo klubov. To je bila ena izmed naših najuspešnejših tekem do sedaj, pohvale gredo vsem tekmovalcem in trenerjem.

Dva judoista: Haya Veinhandl Obaid in Žiga Pahor sta nastopila kar v dveh starostnih kategorijah (v svoji, U12 in v starejši U14) in v obeh zelo izstopala. Haya se lahko ponosno pohvali s kar dvema prvima mestoma, kar je zelo velik uspeh. Letos še ni izgubila nobene borbe in je naša najbolj ambiciozna tekmovalka. Prav tako pa gredo velike pohvale Žigi, ki se je v kategoriji U12 boril v višji težinski kategoriji, z do 5 kg težjimi tekmovalci, a kljub temu imel dovolj moči, da je brez težav osvojil 1. mesto. Prav tako je bil s 3 zmaganimi borbami v starejši starostni kategoriji U14 na zasluženem 2. mestu, kjer je za las izgubil le borbo s starejšim tekmovalcem iz Irske – Saksida Kimiju.

Medalje: zlata (7), srebrna (9), bronasta (10)