Iza Videc dvakratna državna prvakinja med mlajšimi deklicami

Kamniške plavalke in plavalci uspešni tudi na tretjem državnem prvenstvu v sezoni

V Celju je minuli vikend potekalo Moštveno in posamično državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice. To prvenstvo je najmnožičnejše glede na kategorijo in je pokazatelj dela z najmlajšimi, po letnikih nastopajo deklice letnik 2007 in mlajše, ter dečki letnik 2006 in mlajši. Barve Plavalnega kluba Kamnik in glavnega sponzorja Calcita je zastopalo osem plavalcev in tri plavalke.

Pod vodstvom trenerja Miha Potočnika so nastopali; Iza Videc, Jaka Varga, Nik Peterlin, Rok Vejnovič in Marko Gabriel Končar. V skupini trenerja Jaka Podjeda pa so; Ivana Lukan, Maša Levec, Tevž Štupar, Luka Golob, Miha Justin in Tim Kolenko. Plavalke in plavalci so v skoraj vseh nastopih odplavali osebne rezultate!

Iza Videc je priplavala dva naslova državne prvakinje v disciplini hrbtno, na  100 in 200 metrski razdalji! Na 50 metrov hrbtno je državna podprvakinja, osvojila je še tri bronaste medalje,
na 100 in 200 metrov prsno ter na  200 metrov prosto. Na stopničke sta se uvrstila še Jaka Varga, 2. mesto 200 metrov prsno in Rok Vejnovič, 2. mesto 400 metrov prosto, med mlajšimi letnik. Tudi vsi ostali so odplavali odlično, Nik Peterlin je trikrat osvojil nehvaležno četrto mesto.