Igor Teodor Herbstritt iz SSK Sam Ihan je državni prvak v smučarskih skokih v kategoriji dečki do 14 let

V nedeljo, 17. februarja 2019, je v Planici potekalo državno prvenstvo v smučarskih skokih v kategoriji dečki do 14 let in v kategoriji deklice do 14 let ter ekipno do 15 let. Na državnem prvenstvu so v obeh kategorijah tekmovali tudi tekmovalci in tekmovalke Smučarsko skakalnega kluba Sam Ihan, ki ima sedaj v svojih vrstah tudi državnega prvaka do 14 let. To je postal Igor Teodor Herbstritt, ki v močni konkurenci osvojil odlično prvo mesto. Pri deklicah do 14 let je odlično peto mesto osvojila Zala Mihelčič.

V Smučarsko skakalnem klubu Sam Ihan imajo tokrat razlog za veselje, saj imajo v svojih vrstah državnega prvaka Igorja Teodorja Herbstritta, ki je na državnem prvenstvu v kategoriji dečki do 14 let osvojil odlično prvo mesto. Igor Teodor, ki prihaja iz Laz v Tuhinju, v Smučarsko skakalnem klubu Ihan pa trenira pod vodstvom trenerja Davida Krapeža, je z naslovom državnega prvaka navdušil tudi vodstvo in ostale skakalce kluba. Zagotovo je to tudi odlična popotnica in motivacija za njihovo nadaljnje delo.

Na državnem prvenstvu so iz SSK Sam Ihan nastopili še Samo Seljak, ki je osvojil 24. mesto, Maj Tim Herbstritt je bil 45 in Žiga Jančar, ki je bil 46. V kategoriji deklice do 14 let je Zala Mihelčič osvojila odlično 5. mesto, Živa Mihelčič pa je bila 11. Na ekipni tekmi dečki do 15. let je ekipa SSK Ihan v sestavi Igor Teodor  Herbstritt, Samo Seljak, Žiga Jančar in Zala Mihelčič dosegla 13. mesto.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: SSK Sam Ihan