Helios Suns prvak pokala Sixt Alpe Adria Cup

Končana je prva sezona Sixt Alpe Adria Cup-a, prvak pa je po napetem finalu postala ekipa Helios Suns! Domžalčani so po štiridesetih minutah lepe, a tudi izredno borbene košarkarske predstave, ugnali Zlatorog s 66:63 in tako postali prvi prvaki novonastalega tekmovanja, ki z vsakim mesecem dobiva več privržencev.

Tekma se za domače Sunse ni začela preveč obetavno, saj so gostje z Laškega povedli z 12:0, Domžalčani pa so prvo točko, s črte prostih metov je enkrat zadel Hugh Robertson, dosegli šele po petih minutah igre. V nadaljevanju so le uspeli vzpostaviti ravnotežje, vseeno pa so za zeleno-belimi zaostajali skozi ves prvi polčas, ki ga je Zlatorog dobil s 35:28.

V tretji četrtini so domači na krilih glasne publike in razpoloženega Đorđa Lelića ujeli priključek in pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali le še za točko (49:50). Nato pa se je začela prava drama. Laščane je v igri držal odlični Jay Abrams, na drugi strani pa je Leliću na pomoč priskočil še Marjan Čakarun, in ekipi sta šli piko po piko v zadnje minute tekme. Več zbranosti so, pred polnimi in pa navijaško odlično razpoloženimi tribunami domžalske športne dvorane, pokazali domači košarkarji in se tako zasluženo veselili prve lovorike v novem Sixt Alpe Adria Cup-u. Najkoristnejši košarkar zaključnega turnirja je na koncu postal Đorđe Lelić!

Slednji je za zmago prispeval 18 točk, dve manj, skupaj s še 9 skoki, pa je dodal Marjan Čakarun. S 6 točkami, a tudi 8 skoki in 8 podajami, gre izpostaviti tudi Hugha Robertsona. Na drugi strani je Jay Abrams tekmo končal z 18 točkami in 11 skoki.

Tretje mesto v pokalu Alpe Adria so prepričljivo osvojili košarkarji Zagreba. Ti so pot do zmage proti Prievidzi tlakovali že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 24:13, razlika pa se do konca tekme ni več spustila pod 10 točk. Končni rezultat je bil 94:73, pri zmagovalcih pa sta bila najbolj razigrana Luka Božić s 17 in Pavle Marčinković s 16 točkami, slednji je v statistiko vpisal še po 6 skokov in podaj. Edini razpoložen pri Slovakih je bil Mike Rostampour s 23 točkami in 11 skoki, a je imel premalo pomoči soigralcev.

Đorđe Lelić je zasluženo postal najkoristnejši košarkar zaključnega turnirja.

Jakša Vulić, trener Helios Sunsev: »Ponosen sem na fante, na energijo in na trud, ki so ga danes vložili v tekmo. Nismo igrali najbolje, a si zaslužijo vse pohvale po tistem slabem začetku tekme. Ko smo ujeli ritem, ne glede na prednost Laškega, se nismo niti v enem trenutku predali in ta trofeja je nagrada za ves ta trud. Čestitke tudi ekipi Zlatoroga; igrali smo trdo tekmo s čvrstima obrambama na obeh straneh. K sreči se je na koncu tekma nagnila na našo stran.«

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: »Čestitke Heliosu na zasluženi osvojitvi Alpe Adria Cup-a. Na koncu se enostavni imeli bolj mirne živce kot moji fantje. Izkoristili so situacijo, ki se je dogajala na igrišču in na koncu zasluženo zmagali.«