Helios še drugič v enem tednu boljši od Maribora

Potem, ko je v petek v Mariboru Helios slavil s 76:68, je bila zmaga naših članov tokrat veliko bolj prepričljiva. Na domačem parketu je bilo ob polčasu še dokaj izenačeno, z odlično tretjo četrtino Heliosa (24:4) pa je bila tekma bolj kot ne odločena.

Obe ekipi sta bili na začetku razpoloženi z meti iz razdalje, tako eni kot drugi so v prvi četrtini trikrat zadeli izza črte 6,75m. Mariborčanom se je nato malo ustavilo, Helios pa je nadaljeval v podobnem slogu (v prvem polčasu 7 trojk, skupaj 14) in tako po 20 minutah igre vodil s 36:30. Pri obeh ekipah sta bila v prvem polčasu v vodilnih vlogah nekdanja košarkarja obeh klubov, Miha Fon je za Maribor že v prvi četrtini prispeval 9 točk (na koncu 13), Igor Marić pa jih za Helios dosegel 10 (na koncu 19, brez zgrešenega meta).

Začetek drugega polčasa je minil v znamenju domžalske serije 13:0, nato smo v 7. minuti končno videli koš Mariborčanov, Ramo Rizvić je bil enkrat natančen s črte prostih metov. Za konec tretje četrtine je sledila še ena serija Heliosa, tokrat 11:0, vključno s tremi zaporednimi trojkami Aleksandra Ponjavića, četrtino pa je s tremi točkami za Maribor NKBM zaključil Tomaž Jereb. Helios se je tako z dobljeno četrtino s 24:4 odlepil na 60:34. Zadnji del igre je bil tako bolj kot ne le še formalnost, v kateri sta ekipi prikazali lepo napadalno igro, končalo pa se je z zmago Domžalčanov z 80:59.

Za Helios je največ točk, 19, dosegel Igor Marić, pri Mariborčanih je bil s 17 točkami prvi strelec Ruphin Kayembe.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "Generalno gledano sem kar zadovoljen. Dobili smo malo košev, napadalno pa smo bili tudi dobro razpoloženi. Naš cilj je agresivna in čvrsta obramba, in glede na to, da smo dobili manj kot 60 točk, smo s tem v tem trenutku lahko zadovoljni in takšna obramba bo naš cilj tudi v ligi. Sam dajem veliko poudarka na tretjo četrtino, kjer poskušamo potegnit in nato tekmo mirno pripeljat do konca in prav tak scenarij nam je tokrat tudi uspel. Morda sem nezadovoljen le z našo globinsko igro, saj smo premalo košev dosegli znotraj rakete, posledično smo tam izsilili tudi premalo osebnih napak in zato metali tudi zelo malo prostih metov. Morda se nam zgodi še kakšna preveč izgubljena žoga in to so stvari, ki jih moramo pred ligo še popravit. Drugače pa igramo dobro, zmagujemo, in komaj že čakam, da eno tekmo izgubimo, da nam nekdo malo navije ušesa, da ti moji fantje vidijo, da niso nepremagljivi."

Domžalčani bodo naslednjo pripravljalno tekmo igrali v ponedeljek, 7. 10. 2013, ko se bodo na Kodeljevem, ob 20.30, pomerili s Slovanom.