Helios premagal vodilno ekipo hrvaške 1. lige

V ponedeljek, 7.01.2013, so domžalski člani odigrali še drugo "trening" tekmo v štirih dneh, potem ko so v petek tesno izgubili z Zlatorogom. Tokrat je zmaga ostala doma, saj so gostje iz Kvarnerja, ki so najprijetnejše presenečenje hrvaške 1. lige in po 9. odigranih krogih tam zasedajo prvo mesto, morali priznati premoč Heliosu s 83:80.

Tekma dveh izredno izenačenih nasprotnikov se je odločila šele ob koncu, saj si prej nobena od ekip ni uspela priigrati višje prednosti. V začetku tekme smo gledali predvsem obračun Blaža Mahkovica (11 od prvih 13 točk Heliosa) in Ivice Radića (prvih 9 točk Kvarnerja), počasi pa so se jima priključili še preostali soigralci. Še najvišja prednost ene od ekip je znašala 6 točk, ki si jo je Helios priigral tik ob koncu prvega polčasa (46:40).

V tretji četrtini so gostje uspeli ujeti in celo prehiteti Domžalčane, a to le za minimalno prednost. Tretji del igre so končali z delnim rezultatom 5:0 in pred zadnjo četrtino povedli s 64:65. Sredi zadnje četrtine je bilo še izenačeno (74:74), potem pa so domači dosegli pet zaporednih točk in prednosti vse do konca niso več izpustili iz rok. Gostje so ob koncu tekme poskusili še z meti od daleč, a le-ti niso našli cilja, tako da se je končalo z že omenjeno zmago Heliosa s 83:80.

Za Helios je Blaž Mahkovic dosegel 21 točk, Jure Močnik jih je dodal 16. Pri Kvarnerju pa je bil strelsko najbolj razpoložen Ivica Radić, ki se je zaustavil pri 24 točkah.
Blaž Mahkovic (KK Helios Domžale) je bil prvi strelec Heliosa z 21 točkami

Helios bo svojo prvo tekmo v nadaljevanju Lige Telemach igral v soboto, 12.01., ko bo gostoval pri Tajfunu v Šentjurju, doma pa boste lahko Domžalčane na delu spet gledali še teden dni kasneje, 19.01., ko bo v Hali komunalnega centra gostovalo Grosuplje.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "Do zdaj sem samo bral, da je Kvarner največje presenečenje hrvaškega prvenstva, danes pa sem se lahko tudi prepričal, zakaj je temu tako. Zbrali so zelo potencialen kader, hitre fante, ki igrajo zelo agresivno košarko in zato je nam ta tekma tudi tako koristila, saj že dolgo nismo igrali proti tako čvrsti in ostri obrambi. Glede na to, da smo bili brez prvih treh centrov, sem s končnim učinkom lahko več kot zadovoljen. Priložnost so dobili tudi nekateri, ki so do zdaj igrali malo manj in jo tudi dobro izkoristili."