Helios premagal vedno neugodni Tajfun Šentjur

V soboto, 27.10.2012, sta se v domžalski Komunali pomerila stara znanca, Tajfun Šentjur in domači Helios. Po izredno izenačenem obračunu sta točki ostali v Domžalah, saj je bil Helios boljši s 83:76, a se je moral za zmago zelo potruditi.

Tekmo 2. kroga Lige Telemach je domžalski trener Zmago Sagadin začel s peterko Besedič, Morina, Hrovat, Fon in Ponjavić. Obračun so bolje začeli gostje, ki so že v prvih minutah zadeli štiri mete izza črte 6.75m (Pelc, Sebič S. in Venezia 2x) in tako prišli do prvega otipljivejšega vodstva. Domžalčane je v igri držal Jure Besedič, ki je gostom vračal z zadetimi meti z razdalje. Do konca prve četrtine so se uspeli domači približati na zaostanek ene točke, bilo je 24:23. Začetek druge četrtine pa je pripadel Heliosu, ki je z delnim izzidom 8:0 povedel z 31:24, a so prednosti hitro zapravili, saj je Tajfun tri minute pred koncem četrtine izenačil na 37:37 in pred koncem prvega polčasa spet povedel, tako da je bilo po dvajsetih minutah igre 43:42 za goste iz Šentjurja.

V tretji četrtini so gostej prišli do rahle prednosti, ki pa so jo zapravili v zaključku četrtini, ko je Helios s koši Gaćeše in Mahkovica in delnim izzidom 10:0 na hitro prišel do preobrata in vodstva po koncu tretje četrtine z 62:57. A tudi to še ni bilo konec sprememb v vodstvu. Tajfun je sredi zadnje četrtine izenačil na 66:66 in celo povedel s 67:66 ter 71:70, a je zaključek tekme pripadel domačim košarkarjem oz. bolje rečeno, sta za odlično vzdušje v dvorani poskrbela najmlajša dva domžalčana v ekipi, Gregor Hrovat (letnik 1994) in Matic Rebec (letnik 1995). Hrovat s šestimi točkami in Rebec s petimi,sta pripravila delni rezultat 11:2 in tako odločila zmagovalca. Trener Tajfuna, Damjan Novaković, je sicer, z različnimi taktičnimi domislicami, še poskušal ujeti Helios, a je bilo že prepozno in zmaga je ostala v Hali komunalnega centra v Domžalah.

Kot že rečeno, je bil najboljši strelec Heliosa Gregor Hrovat s 17 točkami, ob tem je imel še 7 skokov, 16 točk je dodal Gezim Morina (8 skokov), 12 pa še en mladi up Matic Rebec. Za Tajfun je Anže Pelc zbral 17 točk in 8 podaj, po 14 točk sta dodala Michael Thomas Venezia III in Stanko Sebič.

Helios v naslednjem krogu, 3.11., v gosteh čaka obračun z novincem v ligi, Grosupljem, Tajfun pa se bo doma pomeril z Elektro. Še prej pa Domžalčane čaka dvoboj Pokala Spar, saj se bodo že v torek, 30.10., ob 19. uri, v Hali komunalnega centra pomerili z ekipo Bloke Novolit. Povratna tekma bo 7.11.2012.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "Igrali smo hrabro in bili za to hrabrost tudi nagrajeni. Mislim, da iz tekme v tekmo igramo bolje, danes smo že malo pokazali zobe. Zadovoljen sem predvsem s skokom, ki smo ga doslej izgubljli, a smo temu na zadnjih treningih posvetili več časa. Obramba še vedno šepa, v napadu pa smo kar solidni. Se pravi, če še malo popravimo delo v obrambi in zmanjšamo naivne napake, ki se kažejo v preveč izgubljenih žogah, potem bo ta ekipa naslednjo tekmo igrala še bolje. Iz tedna v teden moramo in bomo rasli in upam, da bomo čez nekaj mesecev že ena odlična, homogena ekipa, za kar potencial vsekakor imamo."

Damjan Novaković, trener Tajfuna: "Helios je zasluženo zmagal oz. lahko rečem, da smo premagali kar sami sebe. Največ težav smo imeli z osebnimi napakami visokih igralcev v drugem polčasu, kjer smo potem izredno slabo zapirali in izgubili skok. V ključnih trenutkih smo naredili cel kup bedarij in tako zapravili priložnost za zmago."