Helios odličen 3. v Pokalu mladih!

Košarkarska zveza Slovenije je zaradi razvoja ter promocije košarke v mlajših starostnih kategorijah in kakovostnejšega dela z mladimi igralci in igralkami že šestič organizirala posebno tekmovanje z imenom Pokal mladih. Helios letos odličen 3.!

Gre za tekmovanje v katerem ne štejejo zgolj končne uvrstitve ekip v posameznih kategorijah, temveč so pomemben dejavnik tudi množičnost, ki izhaja iz števila prijavljenih in sodelujočih ekip posameznega kluba, spoštovanje tekmovalnih določil ter pa seveda tudi spoštovanje "fair-playa". V Pokal mladih so bili vključeni prav vsi klubi, ki so sodelovali v tekmovanjih mlajših starostnih kategorij. Izvedba tekmovanja poteka ločeno za moške in ženske klube.

Domžalski Helios je skozi sezone pridobival na uvrstitvi v Pokalu mladih. V prvi sezoni (2007/08) je klub končal na 13. mestu, leto pozneje pa šele na 17. Potem pa se je krivulja začela obračati navzgor, skladno z rezultati in tudi povečanim zanimanjem za košarko v Domžalah, ki jo je prinesel razvoj klubske Šole košarke. Tako smo v sezoni 2009/10 za las zgrešili najboljšo deseterico (11. mesto), leto pozneje je klub končal kot 8., v lanski sezoni pa smo se razveselili končnega 5. mesta. V letošnji odlični sezoni, podkrepljeni tudi z izvrstnimi rezultati pionirskih in mladinskih selekcij, pa je klub napravil še korak dlje in se prvič uvrstil na "stopničke", saj je za prvo Olimpijo in drugo Krko pristal na odličnem 3. mestu med 88 klubi! Pri dekletih je slavila Ilirija pred Slovenskimi Konjicami in Celjem.

Podelitev nagrad najboljšim klubom bo potekala 15.05., med drugo finalno tekmo Lige Telemach med Olimpijo in Krko v Ljubljani.

Dejan Čikić, vodja mladinskega pogona: "Tekmovanje Pokal mladih temelji na razmerju med množičnostjo igralcev v mladinskem pogonu in rezultatom posameznih selekcij. V prejšnjih letih smo osvojili kar nekaj medalj z različnimi starostnimi kategorijami, a naše uvrstitve na pokalu mladih niso bile visoke, saj smo veliko igralcev posojali v naše prijateljske klube (KK Lastovka in KK Komenda). V zadnjih nekaj letih se je z rastjo naše Šole košarke povečalo število igralcev v najmlajših selekcijah, ob tem pa se pojavlja tudi možnost kvalitetnejše selekcije igralcev. Kot vodja mladinskega pogona sem ponosen na dosežke v letošnji sezoni in upam, da bomo v naslednjih letih osvojili sam vrh v omenjenem tekmovanju. Zahvala gre klubu, ki nam omogoča dobre pogoje za delo, veliko pohvalo pa si seveda zaslužijo klubski trenerji, ki delajo z našimi mladimi košarkarji!"

Avtor: KK Helios Domžale