Gorenjsko prvenstvo DU v šahu 2017: Društvo upokojencev Domžale gostitelj in zmagovalec

V letu, ko Društvo upokojencev Domžale praznuje prvih sedem desetletij uspešnega dela, v katerem so posebno pozornost namenjali tudi rekreaciji in športu, so bili njihovi šahisti, skupaj z Šahovskim društvom Domžale gostitelji Gorenjskega prvenstva v šahu ter se še enkrat več dokazali kot odlični tekmovalci in organizatorji. Ob tem je treba zapisati, da je bil prav šah tisti šport, v katerem so domžalski upokojenci posebej uspešni. V njihovi ekipi so nastopali znameniti šahisti, ki so prispevali, da so bili šahisti DU Domžale med najboljšimi. Eden izmed njih je bil tudi Vide Vavpetič, v spomin katerega so letos ob občinskem prazniku pripravili turnir v pospešenem šahu ter ga v spomin na velikega domžalskega šahista poimenovali 1. Memorial Vida Vavpetiča.

Na letošnjem gorenjskem šahovskem prvenstvu, 18. maja 2017 v Domžalah je sodelovalo devet ekip, društva pa so lahko prijavila poljubno število tekmovalcev, za ekipno uvrstitev pa so štele štiri najboljše uvrstitve posameznikov. Pomerili so se po švicarskem sistemu ter odigrali sedem kol, določen je bil tudi igralni čas: 10 min + 5 sek/potezo. Tekmovalci so pokazali veliko borbenost, predvsem pa vse svoje izkušnje, ki so si jih nabrali v svojih šahovskih karierah. Med člani DU je namreč veliko igralcev, ki so bili uspešni in sedaj le nadaljujejo svoje šahovske poti.

Prvo mesto je tudi letos osvojil Marjan Karnar (6,5 točk), DU Kamnik , drugi je bil Boris Skok (6), tretji Jože Skok (5,5), oba DU Domžale, Jožef Prestrl, DU Radovljica, je bil četrti, Anton Jerina, DU Moravče, peti, Viktor Hribar, DU Domžale, pa šesti. Domžalčani so imeli tako med prvimi šestimi kar tri tekmovalce, ki so skupaj s četrtim članom ekipe Janezom Hribarjem, za ekipo je sicer nastopil še Bojan Marinček, tudi letos osvojili naslov najboljših šahistov na Gorenjskem. Z dvema točkama prednosti so premagali sosednje DU Kamnik, na tretjem mestu najdemo DU Škofja Loka, čestitke tudi DU Moravče, ki je s 17 točkami osvojilo četrto mesto. Peto je bilo DU Jesenice, šesto DU Radovljica, DU Komenda je osvojilo sedmo mesto, DU Žirovnica je bilo osmo, deveto pa DU Bohinj.

Restavracija Park Domžale se je izkazala za primeren prostor za tovrstno prvenstvo, tehnična izvedba, ki je bila v rokah Šahovskega društva Domžale, je bila brezhibna, izkazali pa so se tudi gostitelji, saj so resnično pripravili prijetno športno srečanje, ki se je zaključilo s kratko slovesno podelitvijo medalj in pokalov, ki sta jih najboljšim, skupaj s čestitkami, izročila Nande Starin, predsednik DU Domžale in Filip Železnik, predstavnik gorenjske regije za šport. Prisrčno sta čestitala in podelila medaljo tudi najboljši in edini šahistki, mojstrici Pavli Košir, DU Kamnik, sicer članici ŠD Domžale

Prvo mesto Društva upokojencev Domžale na Gorenjskem prvenstvu v šahu je prijetno darilo društvu ob njegovi 70 letnici, zato ekipi iskrene čestitke.

Avtor: Vera Vojska; Foto: Društvo upokojencev Domžale