NK Domžale – NK Kalcer Radomlje (2 : 0)

V nedeljo, 17. julija 2016, se je na tribunah domžalskega stadiona zbralo lepo število ljubiteljev in ljubiteljic nogometa, saj je v uvodu 26. sezone Prve lige Telekom Slovenije potekal že 5. občinski derbi med nogometaši Domžal in Kalcer Radomlje, ki v novi sezoni ponovno nastopajo v prvoligaški eliti. Občinski derbi so ponovno dobili Domžalčani, ki so po prvem kolu skupaj z Gorico na vrhu prvenstvene lestvice.

Občinski derbi Prve lige Telekom Slovenije v Domžalah med Nogometnim klubom Domžale in Kalcer Radomlje je tudi tokrat pripadel domačinom z 2:0 (1:0), zgodnji zadetek za vodstvo Domžal je že v 6. minuti dosegel Slobodan Vuk, v 11. minuti nadaljevanja pa je na 2:0 povišal Xavier Junior.

Velja omeniti tudi to, da so Radomljani v 18. minuti srečanja žogo potisnili žogo v mrežo Domžalčanov, ko je Osmanj uspešno preigraval na polovici Domžal. Podal je na levo do Stoiljkovića, ki je poslal nevaren predložek na drugo vratnico. Tam je žogo v domačo mrežo potisnil Žužek, a je pred tem prekršek storil Cerar, ki je branilca Domžal porinil s hrbta. Sodnik Balažič je upravičeno gol razveljavil.

Domžalski strateg Luka Elsner je po tekmi za spletno stran NK Domžale povedal, da morajo biti njegovi varovanci ponosni na osvojene tri točke: »Ko prvenstvo začneš v zgornji polovici, je lažje ostati tam in se boriti za vrh. Ostali smo zvesti našemu nazoru, da na vsaki tekmi želimo zmagati in da v nobeni ne varčujemo z močmi.« Že v ponedeljek Domžalčani začnejo s projektom Šahtjor Soligorsk, povratna tekma jih na domžalskem stadionu čaka v četrtek. Ob tem se zavedajo, da bodo morali za zmago krvaveti in trpeti vse do zadnjega sodnikovega piska. Po besedah Elsnerja, Domžalčani igrajo na visoki ravni, saj gre za evropsko ligo, na drugi strani pa so samozavestni in polni želje: »Če bomo dali vse od sebe in se borili kot levi, bomo uspešni, saj mislim, da smo boljša ekipa.« Radomljani pa bodo v nedeljo na domžalskem stadionu gostili aktualne državne prvake NK Olimpijo. Kar pomeni, da se v tem tednu v Domžalah obetata kar dve nogometni poslastici.

Več foto utrinkov z občinskega derbija si lahko ogledate TUKAJ.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Miro Pivar, Miha Ulčar