Ekipni in posamični državni naslov za Atletsko društvo AS

"V nedeljo, 2. junija 2013, so v Mariboru mladi AS-i dokazali, da jim v Sloveniji nihče ni kos."

Štiri AS-ove ekipe, sestavljene iz dveh atletov, so se z vrstniki pomerile na Prvenstvu Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju kategorije pionirjev U12. Mnogoboj, ki ga sestavljajo tek na 60 in 300 m, met vortexa in skok v daljino v svoji raznovrstnosti zahteva od tekmovalcev dobro pripravljenost. In mladi domžalski atleti, ki vadijo pod vodstvom trenerke Alenke tudi tokrat niso razočarali. Še več, pionirji so tudi tokrat dokazali, da so najboljši.

Tilen ULČAR je ponovil dvoranski uspeh in postal državni prvak v mnogoboju. S klubskim kolegom Maksom ULČAR-jem pa je osvojil še ekipno prvo mesto. Žal je Maksu samo nekaj cm oziroma stotink manjkalo, da se tudi v konkurenci posameznikov povzpne na zmagovalni oder. Vendar je tudi četrto mesto lep uspeh.

Odlično se je odrezala druga ekipa v sestavi Miha STRMČNIK in Jure HRIBAR, ki je osvojila četrto mesto. Med posamezniki je Miha osvojil sedmo mesto, Jure pa se je uvrstil le mesto za njim.
Torej štirje AS-i med osmerico v konkurenci 54 atletov je zares lep uspeh.
V konkurenci 17 ekip so uspeh kluba potrdili še Jaka HACE in Žan VRHOVNIK, ki sta se ekipno uvrstila na sedmo mesto in najmlajša Jure HRIBAR in Sven ULČAR, katera prve atletske korake potrjujeta s 14. mestom.

Iskrene čestitke vsem atletom in trenerki Alenki Zavadlav, katere trdo delo se bogato obrestuje. Seveda pa pohvala tudi navijačem – staršem za močno spodbudo ob stezi, ki so jo mladi AS-i vsekakor zaslužili.

Avtor: Atletsko društvo AS