Dve domžalski šoli med TOP 8 v Sloveniji!

Osnovni šoli Domžale in Venclja Perka sta se vsaka s po dvema zmagama na polfinalnih turnirjih tekmovanja Košarkarski superšolar uvrstili med najboljših osem šol v Sloveniji v kategoriji starejših dečkov (1998 in mlajši)!

Če so imeli na četrtfinalnih turnirjih lažje delo Domžalčani, pa so tokrat malce lažjo skupino, če na tem nivoju sploh lahko govorimo o lahkih nasprotnikih, dobili košarkarji OŠ Venclja Perka. Na turnirju, ki je bil v četrtek, 7.03., organiziran na OŠ Škofljica, so se pomerili z domačini ter I. OŠ Žalec. Med najboljših osem, to je treba dodati, je za razliko od prejšnjega kroga, tokrat napredoval le zmagovalec turnirja. "Venclova" v svoji prvi tekmi na turnirju ni imela večjih težav z Žalčani, ki so v prvi tekmi že izgubili tudi z domačini (48:34). Razlika je naraščala skozi celotno srečanje, na koncu pa je bilo 47:15. S 14 točkami se je izkazal Matic Juhant, še 12 jih je dodal Miha Belšak.

Tretja tekma turnirja, obračun med domačo OŠ Škofljica ter OŠ Venclja Perka, je tako odločala o potniku v t.i. finale, med najboljših osem osnovnih šol v Sloveniji. Domžalčani so začeli odlično. Na čelu z Maticem Juhantom in Miho Belšakom v prvi tretjini, so že po desetih minutah vodili z 8:20. V drugi tretjini so David Erak, Matic Vesel ter ostali fantje uspeli zadržati prednost, ki nato niti v zadnjih desetih minutah ni bila niti za trenutek ogrožena. Končalo se je s 35:53, prvi strelec "Venclove" pa je bil spet Matic Juhant s 15 točkami, Matic Vesel jih je dodal 13.

Košarkarski superšolar, polfinalni turnir (Škofljica, 7.03.2013)

Škofljica : I. OŠ Žalec

48 : 34 (12:8, 19:11, 17:15)

Venclja Perka : I. OŠ Žalec

47 : 15 (20:5, 13:5, 14:5)

Škofljica : Venclja Perka

35 : 53 (8:20, 14:15, 13:18)

Več dela pa so imeli v petek, 8.03., košarkarji OŠ Domžale, ki so za nasprotnike na polfinalnem turnirju dobili OŠ Šmarje pri Jelšah, domačine turnirja, ki so v prejšnjem krogu namučili tudi OŠ Venclja Perka, ter OŠ Ob Dravinji Slovenske Konjice. Domžalčani so igrali prvi dve tekmi turnirja in z zmagama bi si že pred zadnjo tekmo zagotovili napredovanje v Top 8. Najprej so se pomerili z domačo košarkarsko ekipo, ki se ni mislila kar vnaprej predati. Prva tretjina je bila vseskozi izenačena, končala pa se je s 17:18, torej so imeli točko prednosti Domžalčani. V drugi tretjini pa je začel mleti domžalski stroj. Aljaž Bratec in Luka Sitar sta dosegla kar 26 od 28 domžalskih točk v tem delu igre, tako da so imeli Domžalčani po dvajsetih minutah igre 14 točk prednosti (32:46). Ob koncu tekme je domačim sicer uspelo malo ublažiti poraz, a zmaga OŠ Domžale ni bila niti za sekundo ogrožena. Aljaž Bratec je dosegel 19 točk, še 13 jih je prispeval Nejc Klavžar.

OŠ Domžale

V drugi tekmi pa so se fantje pomerili še z OŠ Ob Dravinji, ki je izgledala izredno močno. A smo se, vsaj na začetku, zmotili. Predvsem Nejc Klavžar in Matevž Mazgon sta v prvih osmih minutah poskrbela, da so Domžalčani vodili že za 20, 8:28. A kaj, ko so Konjičani v naslednjih petih minutah (zadnji 2 minuti prve tretjine in prve 3 minute druge) naredili delni rezultat 17:0 in se povsem približali Domžalčanom. No, nato pa so se naši fantje zbrali, stvari sta na svoje mesto postavila Aljaž Bratec in Luka Sitar, tako da je bilo pred zadnjo tretjino +16, 38:54. Ta je minila mirno, tako da so se lahko Domžalčani z zmago 51:65 veselili napredovanja med najboljše. V drugi tekmi je bil prvi strelec OŠ Domžale Nejc Klavžar, ki je dosegel 15 točk.

Košarkarski superšolar, polfinalni turnir (Šmarje pri Jelšah, 8.3.2013)

OŠ Šmarje pri Jelšah : OŠ Domžale

53 : 60 (17:18, 15:28, 21:14)

OŠ Ob Dravinji : OŠ Domžale

51 : 65 (15:28, 23:26, 13:11)

OŠ Šmarje pri Jelšah : OŠ Ob Dravinji

45 : 55

Tudi s strani KK Helios Domžale, kjer trenira večina teh fantov, čestitamo obema šolama za izvrsten rezultat, ki je le nadaljevanje že tako uspešne sezone generacije 1998 in mlajših, ki je osvojila 6. mesto v državnem prvenstvu in 1. v Mini Pokalu Spar. Fantom tudi v naslednjem krogu želimo veliko uspeha, kakorkoli se vse skupaj razplete, pa smo zelo ponosni na njihove dosežke.

Avtor: KK Helios Domžale