Državni rekord in komplet medalj za Atletsko društvo AS

Mladi atleti Atletskega društva AS so minuli vikend nastopali na dvoranskem državnem prvenstvu v kategorijah U16 in U12.

V soboto je v Ljubljani potekalo prvenstvo za najstarejšo pionirsko kategorijo. Prvo medaljo v mladem klubu na državnih prvenstvih je osvojila Tea Podbevšek. Po odlični seriji je z rezultatom 530 cm osvojila 3. mesto. Izkazali pa so se tudi ostali atleti. Juš Smole je z rezultatom 163 cm zasedel 5. mesto v skoku v višino. V močni konkurenci je Klemen Ribaš v skoku v daljino zasedel 8. mesto, njegov rezultat je bil 5.38 cm. V teku na 60 m pa sta nastopala dva atleta. Anže Farkaš je svojo rekordno znamko spustil pod 8 sekund (7.99), Matevž Hribar pa je najkrajšo tekaško disciplino pretekel v času 8.69.

Vložen trud v delu s pionirskima selekcijama je bil v nedeljo za trenerko Alenko Zavadlav bogato poplačan. Kdo bi ne bil zadovoljen s kompletom medalj, državnim rekordom in napredkom vseh varovancev. Res, za tako lep in spodbuden začetek sezone velja Alenki iz srca čestitati.

Po sobotni medalji Tee Podbevšek, so nas v včeraj v Slovenski Bistrici prijetno presenetili tudi najmlajši atleti. Naši dvanajstletniki so osvojili dve medalji, povrhu pa še tri četrta mesta.
Tilen Ulčar, ki mu je medalja na 60 m ušla za nekaj stotink, je potrdil svoj talent in z zmago v skoku v daljino popravil še državni rekord 470 cm.
Jure Hribar se je v teku na 60 m uvrstil v malo finale in osvojil 9. mesto. Uspeh sprinterjev pa so nadgradili še Maks Ulčar 12., Miha Strmčnik 14. in Sven Ulčar z 21. mestom v konkurenci 34. atletov. Edina deklica v naši odpravi Nika Božjak je v teku na 60 m zasedla 46. mesto (10.50).
Jure Hribar je v skoku v višino uspel preskočiti letvico na višini 128 cm, to pa je zadostovalo za 2. mesto. Z rezultatom 120 cm se je Žan Vrhovnik uvrstil na 4. mesto.

Odlično serijo Tilna Ulčarja v skoku v daljino je do zadnje serije dopolnjeval Maks Ulčar, ki se je na koncu zadovoljil s 4. mestom in 432 cm. V isti disciplini pa je Žan Vrhovnik v konkurenci 2 leti starejših vrstnikov zasedel 15. mesto (375 cm).

Vsem atletom za lep klubski uspeh iskrene čestitke.

Avtor: Tekst in foto: AD AS