Domžalski starejši pionirji 2. v Sloveniji!

Kakšen zaključek državnega prvenstva domžalske starejše pionirje!! S še eno odlično predstavo, tokrat tako napadalno, kot tudi obrambno, so popolnoma dotolkli Pingvine in se tako več kot zasluženo veselili osvojitve 2. mesta v Sloveniji! Nejc Klavžar v prvi peterki zaključnega turnirja z daleč najboljšim indeksom!

V prvih dveh tekmah zaključnega turnirja za starejše pionirje, so Domžalčani najprej v petek, 20.12., brez večjih težav premagali domače Janče z 90:55, drugi dan pa so po hudi borbi in predvsem odličnem prvem polčasu (vodstvo z 58:48), na žalost morali priznati premoč favorizirani Krki iz Novega mesta z 92:79. Fante je ta poraz, potem ko so bili kar 35. minut tekme v prednosti, močno prizadel, saj so videli, da so bili blizu presenečenju, ki bi pomenilo tudi borbo za naslov prvaka. Tako pa so Krkaši že drugi dan zaključnega turnirja osvojili zlato, Domžalčanom pa je preostala še ena nedeljska tekma s Pingvini, ki je pomenila tudi boj za srebrno medaljo in 2. mesto v Sloveniji.

Edino vodstvo Pingvinov v celi tekmi smo videli takoj na začetku, ko je Vasja Došen dosegel njihovi prvi dve točki. Nato pa so vajeti igre v roke vzeli Domžalčani, ki so sredi prve četrtine, po novih točkah Nejca Klavžarja in Matevža Mazgona, vodili že s 14:2. Prav zadnji je bil spet odlično razpoložen na začetku tekme, tokrat pa je imel kar nekaj opore tudi v Lovru Roglju, ki je pokazal najboljšo predstavo na zaključnem turnirju. Prvo četrtino so naši fantje dobili s 27:14, po treh minutah druge četrtine pa je bilo tudi že +20, 35:15. Čeprav je trener Gašper Papež od tu dalje do konca prvega polčasa na klop posadil najboljšega domžalskega košarkarja, kapetana Nejca Klavžarja, ki je imel nekaj težav z osebnimi napakami, se prednost Domžalčanov ni pretirano zmanjšala, tako da so na glavni odmor odšli s +17, 47:30. Odličen napad in odlična obramba!

Drugi polčas je s trojko odprl Klavžar, nato pa so pobudo za nekaj časa prevzeli Pingvini. Ti so se v 24. minuti približali "le" na 12 točk zaostanka (41:53), potem pa so Klavžar, Rogelj in pa neverjetni Domen Čebulj, o njem malo več na koncu, poskrbeli, da je Helios tretjo četrtino zaključil mirno, jo celo dobil za točko (19:18), in pred zadnjimi 10 minutami vodil s 66:48. Teh zadnjih 10 minut pa je bila le še končna poslastica. V tem delu igre so naši fantje dodali še 5 trojk, Čebulj je nadaljeval z zbiranjem skokov, prav vsi pa so si ob lepih potezah prislužili glasne vzklike s tribun, ki so bile tudi tokrat polne domžalskih navijačev! Končna zmaga z 92:64 je pomenila, da so Domžalčani osvojili končno 2. mesto v državnem prvenstvu za starejše pionirje, kar je, če izvzamemo lansko prvo mesto v Mini pokalu Spar, prva medalja domžalskega pionirskega pogona v državnih prvenstvih po 14 letih!

Še enkrat več je bil pravi vodja domžalske ekipe, na igrišču in ob njem, kapetan Nejc Klavžar, ki je tokrat 19 točkam dodal 8 podaj in 4 skoke, povprečno pa je na tem zaključnem turnirju dosegal več kot 20 točk, 10 skokov in 7 podaj na tekmo (teh bi bilo še več, če ne bi zatajila statistika na prvi tekmi), s povprečnim statističnim indeksom preko 30 pa je bil tudi daleč najboljši posameznik zaključnega turnirja! Zato je za nas pravi MVP zaključnega turnirja zagotovo naš kapetan, čeprav je razumljivo, da najkoristnejši košarkar prihaja iz zmagovalne ekipe, to je postal Jan Kastelic (pov. indeks 18). Drugače pa, skupno drugi po indeksu (pov. 25 na tekmo) na celotnem turnirju je bil Domen Čebulj, za katerim so verjetno najboljše tri tekme sezone. Na zadnji tekmi s Pingvini je zbral kar 28 skokov, skupaj na treh tekmah pa 62, torej preko 20 na tekmo. Tretji po indeksu (pov. 23 na tekmo) pa je bil najboljši strelec zaključnega turnirja, Jan Gršič. Košarkar domačih Janč je v treh tekmah dosegel 82 točk.

Prva peterka Turnirja.

Gašper Papež, trener Heliosa Domžal: "Ocena sezone je po tem zaključnem turnirju lahko le »odlično«, saj so fantje korak za korakom napredovali tako, kot smo tudi pričakovali. Čestitke organizatorjem, ki so se izkazali kot vrhunski gostitelj turnirja in so pripravili vse do zadnje potankosti. Mi smo na zaključnem turnirju prikazali izvrstne predstave in težko bi bil lahko bolj zadovoljen. Tudi tekma s Krko, ki smo jo na koncu izgubili, je bila namreč dobra, a je nas enostavno zmanjkalo. Krka vse čestitke za zaslužen naslov, saj ima deset, dvanajst enakovrednih fantov, ki jih lahko rotirajo in s tem držijo tempo. Nas zdaj ne čaka veliko premora, saj bo kmalu na vrsti še Mini pokal Spar, v katerem branimo lansko zlato. Še enkrat pa pohvale vsem fantom, na čelu z našim kapetanom Nejcem Klavžarjem, ki so skozi vso sezono trdo garali, na koncu pa so videli, da le delo prinese določene rezultate, tako v košarki, kot tudi povsod drugje."

Končni vrstni red:
1. Krka A
2. Helios Domžale A
3. Pingvini Ljubljana A
4. Janče

MVP turnirja: Jan Kastelic (Krka A)
Najboljši strelec turnirja:Jan Gršič (Janče Energetika)

Prva peterka turnirja: Jan Kastelic (Krka A), Nejc Šmajdek (Krka A), Nejc Klavžar (Helios Domžale A), Jan Gršič (Janče Energetika), Stefan Tovilović (Pingvini Ljubljana A).

Avtor: KK Helios Domžale; Foto: KK Helios Domžale