Domžalski kadeti 4. v Sloveniji!

Na zaključnem turnirju najboljših štirih slovenskih kadetskih ekip so Domžalčani ostali brez zmage, kljub temu pa fantje sezono končujejo na izvrstnem 4. mestu v Sloveniji! BRAVO!

V nedeljo, 14.04.2013, se je v Novem mestu končala letošnja sezona v kategoriji kadetov. Naslov prvakov je osvojila domača Krka, 2. je bila Union Olimpija, z zmago nad Heliosom pa je končno 3. mesto pripadlo Slovanu.

Tekma za 3. mesto med Heliosom in Slovanom se je začela v izenačenem ritmu, oba trenerja pa sta začela celo s košarkarjem letnika 1998 v prvi peterki (pri Slovanu Elvis Kerić, pri Heliosu Aljaž Bratec), ki sta celo dve leti mlajša od letošnje nosilne generacije kadetov. Do sredine prve četrtine je bil rezultat še poravnan, potem pa se je Slovan, ki je vseskozi narekoval visok tempo, prvič malo bolj pobegnil (8:18). V začetku druge četrtine, po trojki Bratca, je našim sicer še uspelo ujeti priključek (22:24), potem pa je sledilo Slovanovih 13:2, odličen je bil predvsem Željko Markovič, in Helios je spet zaostajal za več kot 10. Ljubljančani so še naprej zadevali z vseh strani, Domžalčani pa so na žalost grešili tudi z najbolj ugodnih položajev, tako da je razlika do polčasa narasla na +18 za Slovan (32:50).

V drugem polčasu se razlika ni bistveno spreminjala, Slovan je uspešno branil vse napade Heliosa, ki se je uspel približati le na -15, več pa ni šlo. Na obeh straneh so proti koncu priložnost za igro dobili prav vsi košarkarji, tako da so lahko okusili igranje na zaključnem turnirju državnega prvenstva. Tekma se je končala z rezultatom 72:89 v korist Slovana, kar je pomenilo končno 3. mesto za Ljubljančane, košarkarji Heliosa pa so se morali zadovoljiti s končnim 4. mestom.

Najučinkovitejši košarkar Heliosa je bil Primož Rems z 18 točkami, 10 točk in kar 14 skokov pa je prispeval Tjaž Hadalin, ki je bil izbran tudi v najboljšo peterko zaključnega turnirja. Za Slovan je Željko Markovič 20 točkam dodal 9 skokov, Milan Kovačevič pa je dosegel dvojnega dvojčka (17 točk, 10 skokov).

Dejan Čikić, trener Heliosa Domžale: "Podobno kot na polfinalni tekmi smo tudi v tekmi za tretje mesto, v mogoče preveliki želji po nekem uspehu, pregoreli. Na turnirju nismo uspeli pokazati naš pravi obraz. Fantje so si napačno predstavljali ta finalni turnir. Namesto, da bi uživali na njem, in ga vzeli kot nagrado, so si nase postavili preveliko obremenitev. Na ta račun so malo rezultatsko padli. Slovanu čestitam za pošteno in korektno zmago. Ob koncu sezone lahko rečem, da smo v letošnjem letu v kadetski ligi videli kar nekaj zanimivih fantov. Veseli me, da se v Sloveniji dobro dela in da bomo še dolga časa gledali dobro košarko."

Nejc Višnikar, trener Slovana: "Pohvale celotni ekipi in trenerskemu štabu. Tekmo smo lepo in predvsem sproščeno odigrali. Fantje so tekmo odigrali kot vse prejšnje v rednem delu prvenstva. Mogoče je bil to razlog, da smo v petek prikazali nekoliko slabšo predstavo. Čestitam jim za borbenost, srčnost, na tekmi pa so pokazali tudi veliko znanja. Sporočam jim, da naj ne dvomijo vase, naj še bolj trdo trenirajo, ker nikomur ni zagotovljeno, da bo kasneje v življenju postal košarkar."

A kadestko ekipo Heliosa so v sezoni 2012/13 sestavljali: Tjaž Hadalin, Primož Rems, Aleksander Dejanović, Žiga Lah, Aleks Balažic, Miha Prinčič, Benjamin Steiner, Fran Kuralt, Dragan Narić, Peter Košir, Matej Drglin, Aljaž Bratec, Rok Škorjanc ter trenerja Dejan Čikić in Matic Strmole.

Dodajmo, da že naslednji vikend zaključni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji čaka tudi mladince Heliosa, ki se bodo v polfinalu, v petek, 19.04., ob 17. uri, pomerili s Krko. Turnir bo potekal v Škofji Loki v športni dvorani Poden. Vabljeni k navijanju!

Naslova kadetskih državnih prvakov za sezono 2012/13 so se veselili košarkarji Krke.

V finalni tekmi smo na delu resnično gledali dve najboljši kadetski ekipi v Sloveniji ta hip, Union Olimpijo in domačo Krko. Tekma je bila vseskozi izenačena, domači pa so v zadnjih minutah srečanja prišli do prve višje prednosti, ki so jo uspešno zadržali do konca in slavili s 67:59. Prvi strelec tekme je bil Krkin Domen Janc z 22 točkami, ki je postal tudi najboljši košarkar zaključnega turnirja, za Olimpijo jih je Grega Sajevic dosegel 19.