Domžalčani že v prvi četrtini zapravili možnosti za zmago proti Krki

V vnaprej odigrani tekmi 2. kola Lige Nova KBM je novomeška Krka v Domžalah prišla še do druge letošnje zmage. Helios Sunsi so po prepričljivi uvodni zmagi proti Iliriji, tokrat morali priznati premoč gostom, ki so v domžalski športni dvorani slavili s 77:65.

In kot pove naslov, je glavnino dela Krka opravila že v prvih desetih minutah, saj so jim Domžalčani dovolili nekaj lahkih košev, ob tem pa so bili Novomeščani tudi zelo natančni pri metih z razdalje in po 1. četrtini vodili že s 26:11. Sunsi so v nadaljevanju le začeli z lovom na nasprotnika in se do polčasa približali na osem točk zaostanka (33:41).

Še bolje pa je kazalo po polovici 3. četrtine, ko je po zadetem prostem metu Jureta Močnika razlika znašala le še 5 točk, 37:42, a je potem vse skupaj pokvaril Paolo Marinelli. Gostje so prišli do delnega izida 11:2, od tega je Marinelli prispeval 7 točk, in priložnost za preobrat je splavala po vodi. Krkaši so nato le mirno nadzorovali potek tekme, na koncu pa slavili s 77:65. Ob odsotnem Đoku Šaliću je bil tokrat odločilen skok, ki je močno padel na stran Novomeščanov (31:41).

Pri Domžalčanih je Nikola Gajić dosegel 16 točk, 14 točk in 8 skokov je dodal Jure Besedić. Na drugi strani sta bila s po 16 točkami najbolj razpoložena Paolo Marinelli inDino Cinac.

Jovan Beader, trener Helios Suns: “Čestitke Krki za zmago, mi imamo trenutno preveč težav znotraj ekipe, da bi se taki ekipi lahko bolje zoperstavili. Z zmanjšano rotacijo igralcev, predvsem pa brez pravega igralca na položaju štirice, je težko igrati. Po naporni tekmi pred dvema dnevoma fantom nimam kaj zamerit, upam samo, da se bomo čim prej sestavili, začeli normalno trenirat in kmalu prišli tudi do kakšne zmage.”

Simon Petrov, trener Krke: “Veseli me, da smo uspeli na vedno vročem gostovanju v Domžalah odigrati solidno tekmo in osvojiti novi dve točki, kar je super popotnica za prihajajoče tekme. Upam, da bomo naslednjič pokazali le malce več koncentracije.”

Domžalčani imajo zdaj po treh tekmah v šestih dneh, na voljo malce več odmora, naslednja tekma jih namreč čaka v torek, 23. 10, ko začenjajo boje v Pokalu Spar in gostujejo pri Meteor Krvavcu. Že takoj naslednji dan, v sredo, 24. 10., pa v 5. kolu Lige ABA 2 gostujejo pri Sixt Primorski.

Liga Nova KBM, 2. kolo (Domžale, 18. 10. 2018)

Helios Suns – Krka 65:77 (11:26, 22:15, 15:18, 17:18)

Helios Suns: Pašajlić 7 (5 podaj), Gajić 16, Klavžar 6, Fon, Bratec 4, Smodiš 3, Durnik 10, Močnik 2, Jogan 3, Besedić 14 (8 skokov), Strel
Krka: Stergar, Mahkovic 6, Jančar Jarc, Marinelli 16 (8 podaj), Škedelj 6 (8 skokov), Osolnik 3, Bratož 6, Stipaničev, Cinac 16 (6 skokov), Fifolt 8 (7 skokov), Lalić 12 (6 skokov), Lapornik 4

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež