Domžalčani odlični tudi na 2. turnirju za DP v francoskem boksu

Na Vrhniki je potekal drugi kolo državnega prvenstva v francoskem boksu po verziji assaut – lahki kontakt za člane in kadete. Člani Savate kluba Domžale (SKD) so se znova odlično odrezali ter osvojili nova odličja.

Rok Topolovec je blestel tudi v drugem kolu, ter prav tako kot v prvem slavil v kategoriji nad 85 kg. Po dolgotrajni odsotnosti zaradi okrevanja po poškodbi se je tako znova vrnil tja, kjer je bil tudi pred poškodbo, na samem vrhu. V isti kategoriji je novo odličje osvoji tudi Bojan Rusjan. Gregor Gajšek je v kategoriji -85 kg pokazal izjemno željo in borbenost ter osvojil 1.mesto. Z novo zmago se je v kadetski konkurenci znova prepričljivo okitil tudi Miha Žargi. Družbo na zmagovalnem odru pa mu je delal z osvojenim odličjem Jan Gajšek. Svoje prvo odličje je z 2. mestom v kategorji -80kg članske konkurence osvojil Damir Adrović. Med dekleti pa je Klementina Šuštar, katera je konec meseca aprila nastopila tudi na finalnem izboru za Miss športa 2013, v kategorji -56kg osvojila 3. mesto. Barve SKD sta v kategoriji -75 kg oz. -80 kg zastopala tudi Aleš in Andrej Breznik.

Za tekmovalni pogon in odlične rezultate v SKD srbi glavni trener Luka Mljač.

Avtor: Savate klub Domžale