Domžalčani doma ugnali Beloruse in prišli v 3. krog, kjer jih čaka West Ham

Domžale – Šahtjor Soligorsk 2:1

Na povratni tekmi v 2. krogu kvalifikacij za ligo Europa so nogometaši Domžal včeraj zvečer na domačem igrišču pred 2.000 gledalci slavili z 2:1 in se tako uvrstili v 3. krog kvalifikacij, kjer jih že prihodnji četrtek v ljubljanskih Stožicah čaka naslednji izziv. V goste namreč prihaja angleški West Ham.

Domžalčani so bili večino časa boljši od tekmeca, prvo lepo priložnost pa so si pripravili v 15. minuti, ko je Antonio Mance streljal z desetih metrov in zadel vratnico. Osem minut pozneje je Matic Črnic prodrl proti vratom gostov in streljal, izkazal pa se je vratar Vladimir Bušma. Za vodstvo domačinov z 1:0 pa je v 35. minuti po podaji povratnika v ekipo Benjamina Morela poskrbel 22-letni Marko Alvir, ki je zadel z glavo. Veselje Domžalčanov pa ni trajalo dolgo, saj je v 61. minuti uspel zadeti Denis Laptev in rezultat je bil izenačen. Po odlično izvedeni akciji iz kota je mrežo gostov v 69. minuti uspel zadeti Žan Majer, ki je povečal vodstvo Domžal na 2:1, kar je bil tudi končni rezultat tekme, ki je Domžalčane popeljal v tretji krog kvalifikacij za ligo Europa, v katerem se bodo pomerili z angleškim West Hamom. Prva tekma bo 28. julija v ljubljanskih Stožicah, povratna pa teden dni kasneje v Londonu.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Lado Vavpetič (NK Domžale)