Dobra igra Sunsov v Beogradu, a vseeno ne dovolj za zmago

Oslabljena domžalska zasedba, ki se je v Beograd odpravila brez Mahkovica, Fona, Omana in tudi Durnika, s katerim je prišlo do sporazumne prekinitve sodelovanja, je v Beogradu odigrala dobro, borbeno in večino časa tudi enakovredno tekmo. Vseeno pa je domači Dynamic VIP PAY, predvsem po zaslugi dobre 2. četrtine, na koncu slavil z 79:71.

Helios Sunsi so se prvih deset minut dobro držali in bili s koši Miroslava Pašajlića in Đoka Šalića povsem enakovredni domačim. Ti so do prednosti, ki se je na koncu izkazala tudi za odločilno, prišli v 2. četrtini, ki so jo dobili s 25:18. Prvič so za 10 povedli ravno ob izteku polčasa, ko je Miloš Glišić uspešno skočil v napadu in zadel za 48:38.

Tretji del igre se je Sunse začel sila obetavno, v 25. minuti so bili, po košu Jureta Besedića, le še na štirih točkah zaostanka (54:50), potem pa so domači v le treh minutah, z delnim izidom 12:2, stvari spet postavili na svoje mesto. Mladi Bine Prepelič, ki je tokrat na parketu preživel 17 minut, in pa Nikola Gajić, sta z dvema trojkama poskrbela, da zaostanek pred zadnjimi 10 minutami ni bil previsok (68:60).

Ekipi sta bili v zadnjem delu igre sila nenatančni v napadu, kar kaže tudi rezultat četrtine (11:11), domači pa so brez večjih napetosti vseskozi ohranjali svojo prednost in na koncu tudi zasluženo slavili z 79:71. Domžalčani so dobro metali izza črte 6,75 m (11/23), zato pa so bili precej bolj nenatančni pri metu za 2 točki (38%). Domačim so dovolili 13 drugih napadov, hkrati pa so izgubili 19 žog, kar je bilo žal preveč za morebitno presenečenje. Veseli pa ogromno minut za mlade, odlično sta tokrat svojo priložnost izkoristila 18-letni Jakob Strel (23 minut, 5 točk, 3 skoki) in 17-letni Prepelič (17 minut, 8 točk).

Prvi strelec Dynamica je bil že omenjeni Glišić z 20 točkami, pri Sunsih je s 15 točkami in 5 podajami tekmo končal Gajić, Šalić je dodal točko manj in še 7 skokov.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke domačim za zmago. V nekaterih trenutkih je delovalo, da si bolj želijo zmage. Mi smo izgubili preveč žog, od 19-ih kar 11 v zadnji četrtini. Vedeli smo, kaj nas čaka v Beogradu, a tega nismo znali kaznovati. Trenutno smo brez treh košarkarjev in tudi brez pravega treninga do naslednje tekme. Smo pa lahko veseli, da tokrat ni bilo nobenih poškodb.”

Liga ABA 2, 15. kolo (Beograd, 9. 1. 2019)

Dynamic VIP PAY – Helios Suns 79:71 (23:20, 25:18, 20:22, 11:11)

Dynamic: Janković 12, Vulikić, Kutlešić 4 (5 podaj), Malidžan 3, Vasiljević, Stepanović 4, Đerić 16, Glišič 20, Rakičević 4 (5 skokov), Ostojić 2 (7 skokov), Stevanović 14 (5 skokov, 6 podaj), Savković
Helios Suns: Pašajlić 12, Gajić 15 (5 podaj), Klavžar, Bratec 3, Močnik 5 (5 podaj), Jogan, Besedić 9 (8 skokov), Prepelič 8, Strel 5, Šalić 14 (7 skokov)

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns