Dobljani ostali praznih rok: »Vas classico« dobili kadeti in mladinci Radomelj

Kadetski »Vas classico« pripadel sosedom

V derbiju 18. kroga 2. SML-zahod so se v Športnem parku Dob pri Domžalah pomerili kadeti NK Roltek DOB in kadeti "sosedov Mlinarjev" iz NK Radomlje. Slednji so prevzeli pobudo že takoj po pričetku srečanja in gol dosegli že v 2. minuti 1. polčasa, ko je za "rumeno-črne" zadel Mark Zabukovnik. Dobljani so v 37. minuti poskrbeli za izenačenje, zadetek za 1:1 je dosegel Dino Zenkovič . Le 5 minut zatem je za ponovno vodstvo Radomelj in rezultat polčasa 1:2 v 42. minuti zadel strelec prvega gola, Mark Zabukovnik.

V drugem polčasu so "Modri" iz Doba bolj pritisnili na vrata gostov, a brez uspeha. So pa zato gostje v 82. minuti povečali prednost. Gol je za povišanje vodstva na 1:3 je dosegel Edison Destani. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil in zmaga je pripadla gostom iz Radomelj. Klub porazu, čestitke kadetom za srčno borbo na nogometni zelenici.

NK Roltek Dob : NK Radomlje 1:3 (1:2) FT
Strelci: Dino Zenković (37'), Mark Zabukovnik (2', 42'), Edison Destani (82')
Sodnik: Klemen Brulc (Novo mesto)
Delegat NZS: Bogdan Trope

»Večni derbi« dobili mladinci »Mlinarjev«

18. krog v Športnem parku Dob minuli vikend ni "prinesel in odnesel" le kadetskega "večnega derbija", temveč tudi mladinski "Vas classico" med Dobljani in Radomljani. Ozračje je bilo naelektreno že pred tekmo, saj sta si nasproti stali ekipi, ki trenutno zasedata vrh 2. SML-zahod.

Tekma se je pričela agresivno, nogometaši obeh ekip so vložili veliko energije v boj za vsako žogo, a mreži sta mirovali do konca 1. polčasa. V nadaljevanju pa je morda malce sporna sodniška odločitev spremenila potek srečanja. Glavni sodnik srečanja, Mitja Šalehar iz Brusnic, je ob trku dveh nogometašev Doba in Radomelj ter posledičnem padcu po tleh, dosodil strel z bele točke za goste, le-tega je uspešno izvedel v 48. minuti Nejc Levec in popeljal Radomlje v vodstvo 0:1.

"Mlinarji" so po vodstvu prevzeli pobudo in pokazali veliko več želje po zmagi, kar se je obrestovalo 54. minuti, ko je svoj drugi gol dosegel Nejc Levec. Z dvema goloma v treh minutah je nato dokončno "pokopal" vse upe Dobljanov na morebitno "vrnitev" v igro še Žan Kopitar, ki je zadel in povišal rezultat na 0:3, oz. 0:4. "Častni" gol za Dobljane je z izjemnim strelom v 73. minuti dosegel Denin Bečič ter postavil končni rezultat srečanja 1:4.

Radomljani so s to zmago na lestvici 2. SML-zahod za eno točko prehiteli Dobljane in zasedli vrh lige. Kljub porazu čestitke Dobljanom za srčno borbo za vsako žogo.

NK Roltek DOB : NK Radomlje 1:4 (0:0) FT
Strelci: Denin Bečič (73'), Nejc Levec (48'-11m, 54'), Žan Kopitar (69',72')
Sodnik: Mitja Šalehar (Brusnice)

Avtor: Gregor Horvatič; Foto: Sandi Letnar