Mladi Helios Sunsi letos rezultatsko najboljši v Sloveniji

Zgornje besede ne pomenijo, da je letošnja sezona že končana. Čaka nas namreč še veliko dela. Zaključni turnir Šole košarke, zaključni klubski piknik za vse selekcije, ki se bo letos navezoval na košarkarski vikend z legendarnim domžalskim 24-urnim maratonom, kvalifikacijske tekme za prihodnjo sezono mladincev, kadetov in pionirjev, pa organizacija domžalskega »streetball« turnirja in za konec še poletni tabor Šole košarke v Savudriji. Torej ja, sezone še zdaleč ni konec, pa jo vseeno lahko razglasimo za eno najbolj uspešnih v zadnjih letih, predvsem z vidika rezultatov naših klubskih ekip.

Že samo dejstvo, da je naš košarkarski klub v Sloveniji edini, ki je letos s svojimi ekipami prisostvoval na prav vseh zaključnih turnirjih, od mlajših pionirjev naprej vse do mladincev, je vredno spoštovanja. Vse skupaj pa dobi še dodatno težo, ko pogledamo rezultate oz. končne uvrstitve.

Z zbiranjem medalj so začeli mlajši pionirji U13, fantje letnika 2003 in ml., ki so slavili v Mini pokalu Spar, dva tedna zatem pa so prišli še do 2. mesta v državnem prvenstvu, s tem da so bili vse do zadnjih trenutkov v igri za zlato. Jošt Flerin je bil v pokalu imenovan za najkoristnejšega košarkarja turnirja, Tilen Beganović pa je bil izbran v najboljšo peterko zaključnega turnirja državnega prvenstva. Naslednji zaključni turnir je pripadel mladincem U19, letnikom 1997 in ml., ki so, oslabljeni zaradi številnih poškodb, žal svojo pot proti vrhu končali v četrtfinalu, a so sezono uradno zaključili na še vedno odličnem 5. mestu. Teden dni pozneje so svoje zadnje tekme sezone igrali kadeti U17, letniki 1999 in ml., ki na zaključnem turnirju niso sodili v ožji krog favoritov, a so v četrtfinalu presenetili Krko, na koncu pa več kot zasluženo prišli do 3. mesta v Sloveniji in bronastih medalj. Kapetan ekipe Nejc Klavžar je bil izbran v najboljšo peterko turnirja. Zadnji pa so v boj za najvišja mesta krenili še starejši pionirji U15, fantje letnika 2001 in ml., ki so svoj zaključni turnir igrali v domači Hali KC Domžale. V boju štirih izenačenih ekip so v napetem finalu morali priznati premoč Šentvidu, a so vseeno veselo dvignili v zrak pokal in medalje za osvojeno 2. mesto. Najboljši posameznik zaključnega turnirja je bil zagotovo kapetan naših Rok Radović, ki je postal najboljši strelec turnirja, izbran pa je bil seveda tudi v najboljšo peterko.

Dejan Čikić, vodja mladinskega pogona Helios Suns: »Za nami je res prekrasna sezona mladinskega pogona. Ti rezultati pričajo, da še vedno iz leta v leto dodatno napredujemo, ob tem pa ime našega kluba in pokrovitelja uspešno predstavljamo tudi izven meja Slovenije. Letos smo prvič sodelovali v evropski ligi za mlade (EYBL), ki združuje najboljše klube srednje Evrope in je bila za naše mlade košarkarje res izredna izkušnja, z najmlajšimi pa smo obiskali celo Poljsko, kar je bilo tudi posebno doživetje. Prav tako se dobro klubsko delo pozna v reprezentančnih selekcijah mlajših starostnih kategorij, saj imamo Domžalčani tam kar nekaj svojih košarkarjev, ki prevzemajo celo vodilne vloge v reprezentancah.«

»Za vsemi lepimi dosežki stoji močna trenerska zasedba, ki tvori štab v zadnjih sezonah najbolje ocenjenega mladinskega pogona v tekmovanju Pokala mladih, to so Gašper Papež, Jure Prinčič, Aljaž Belingar, Tilen Hočevar ter kondicijska trenerja Jure Šterbucl in Janez Konjar, zadaj pa je še kar nekaj marljivih trenerjev Šole košarke. Resnično smo lahko ponosni na naš mladinski pogon."

Seveda pa rezultati mladinskih selekcij, ti so plod odličnih pogojev za delo, ki jih zagotavlja vodstvo kluba, vsi pokali in vse medalje, ponosni straši in prijatelji, uspešno sodelovanje z osnovnimi in srednjimi šolami v širši domžalski regiji, ne pomenijo prav veliko. So le ena od stopnic na poti razvoja naših mladih košarkarjev, ki imajo za prvi končni cilj igranje v članskem dresu Helios Sunsev. Z dvema mladincema smo to razvojno pot že zdaj uspešno začeli, ali pa končali, kakor želite. Gaber Ožegovič in Matic Vesel sta bila priključena članski ekipi in trdo trenirata za morebitne minute v Ligi NovaKBM, kjer tudi naši člani še niso rekli zadnje besede. Trenutno jim kaže odlično, saj bodo v Ligi za prvaka zagotovo zasedli eno od prvih štirih mest, ki v četrtfinalu prinaša prednost domačega terena. Vi pa le spremljajte kako jim bo šlo, saj veste, brez vas – ni nas!

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns