Člani niso izkoristili “kiksa” Zlatoroga

V soboto, 2.02.2013, je v 14. krogu Lige Telemach Helios gostoval pri Elektri Šoštanj. Z zmago bi se Domžalčani prebili na vrh prvenstva, saj sta tako Zlatorog kot Maribor Messer (presenetljivo) izgubila, a je spodrsnilo tudi našim. Elektra je bila boljša s 65:48.

Zmago Sagadin je tokrat od prve minute na parket poslal peterko Močnik, Fon, Ponjavić, Morina in Majstorović. Slednji pa niso bili preveč razpoloženi in so domačim dovolili, da tekmo odprejo z rezultatom 11:4. Potek tekme se ni spremenil niti s prihodom Damirja Rančića v igro, ki je v napadu igro že poživil, a je bila obramba vse preveč luknjičasta. Elektra je tako prvo četrtino dobila z 21:12.

Tudi začetek druge četrtine je bil povsem v znamenju domačih, ki so z delnim rezultatom 7:0 prišli že do vodstva za 16, 28:12. Še več, prve točke v drugem delu je Helios dosegel šele v 5. minuti, ko je trojko zadel kapetan Jure Močnik. Ob polčasu je bilo +8 za domače, 30:22.

V tretji četrtini je Helios zmogel le znižanje razlike na šest točk, potem pa je spet prevladovala Elektra. Odlično je njihovo igro vodil nekdanji "barvar" Žiga Zagorc, tako da so imeli pred zadnjimi desetimi minutami lepo zalogo, bilo je 51:35. In ta razlika se v zadnjem delu igre ni pretirano spreminjala, saj so bili Domžalčani tokrat resnično povsem nerazpoloženi v napadu. Omenimo le, da je bil met Heliosa za tri točke 22/3, met iz igre pa je bil le 31%. Končalo se je z že omenjenih 65:48.

Za Elektro je Žiga Zagorc dosegel 14 točk in imel še 4 podaje, pri Heliosu pa je bil prvi strelec prav tako organizator igre, Jure Močnik, ki se je ustavil pri 12 točkah.

V naslednjem krogu v domžalsko komunalo prihaja Slovan. Zaradi zaključnega turnirja Pokala Spar prihodnji vikend, je 15. krog Lige Telemach na vrsti šele 16. februarja.